Кошарка

Таушан: Квалитетном одбраном до ”брејка” у Братунцу

Кошаркаши ОКК Борац стекли су предност у финалној серији плеј-офа за шампиона Републике Српске савладавши синоћ у првој утакмици серије, играној у дворани Борик, екипу Братунца резултатом 64:50. У другом полувремену изабраници Марка Таушана примили су само 13 поена, у чему и лежи кључ тријумфа над искуснијим ривалом.

Потпуно заслужено смо стекли предност у финалној серији. У првом полувремену госте је служио шут за три поена, чини ми се да је више од 50 посто упућених шутева било успјешно. У свлачионици смо се, између два полувремена, договорили да појачамо одбрану и то је донијело резултат. До наредне утакмице која се игра у сриједу морамо да поновимо на тренинзима које вањске играче ћемо бранити и надам се да ће нам то донијети резултат. У Братунцу свакако идемо на побједу. Идемо из утакмице у утакмицу, али не желимо да испустимо предност домаћег терена. У сриједу се надам истом исходу као што је то био случај у првом дуелу – рекао је након утакмице тренер кошаркаша ОКК Борац Марко Таушан.

Друга утакмица игра се у сриједу (25. април) у братуначкој спортској дворани са почетком у 20 часова, док ће трећа утакмица због заузетости дворане Борик у данима викенда (Balkan Tube Fest) бити одиграна у понедјељак, 30. априла.