Кошарка

”Црвено-плави” пред 1500 навијача стигли до вођства у финалу

Кошаркаши ОКК Борац савладали су састав Братунца резултатом 64:50 у првој утакмици финалне серије плеј-офа за шампиона Републике Српске, те стигли на само два корака од пласмана у Лигу БиХ. Друга утакмица игра се у сриједу у Братунцу са почетком у 20 часова.

До тријумфа над гостима изабраници Марка Таушана стигли су захваљујући перфектно одиграном другом полувремену у фази одбране, дозволивши играчима Миливоја Млађеновића да за 20 минута игре постигну само 13 поена! Заостајали су црвено-плави за Братунчанима 5 поена пред старт другог полувремена (32:37), али су од тренутка кад су тројком најефикаснијег појединца на терену Пеђе Лончара прешли у вођство (45:43) половином трећег квартала загосподарили тереном и ношени подршком преко 1500 навијача у дворани Борик стигли до 1:0 у финалној серији.

Пеђа Лончар је, како рекосмо, са 22 поена имао најбољи поентерски учинак, Небојша Николић је постигао 21, док је Срђан Лончар забиљежио 16. У гостујућем саставу најефикаснији је са 14 поена био Горан Богичевић, 12 је постигао Никола Пилиндавић, а 10 Зоран Купусовић.

ОКК БОРАЦ – БРАТУНАЦ 64:50 (18:19, 14:18, 17:6, 15:7)

дворана: Борик, гледалаца: 1500, судије: Бојан Јованић, Миљан Шобот и Дарио Дамјановић.

ОКК БОРАЦ: Николић 21, Барбарез, П. Лончар 22, С. Лончар 16, Кецман, Драгичевић, Аничић, Самарџић 3, Ступар, Лакић 2, Ћулум, Омеркадић. Тренер: Марко Таушан.

БРАТУНАЦ: Богичевић 14, Купусовић 10, Еркић 5, Милидраг 2, Ковач 7, Деурић, Максимовић, Милошевић, Дероњић, Алемпић, Јокић, Пилиндавић 12. Тренер: Миливоје Млађеновић.

(борац-спорт, фото: борац-спорт, В. Трипић)