Све је јасно: Борац иде у Европу!

Дилеме више нема – фудбалери Борца играће предстојећег љета у квалификацијама за Конференцијску лигу!

Одлуком Такмичарске комисије ФС БиХ, дерби утакмица протеклог премијерлигашког кола између Широког Бријега и Сарајева, која је прекинута у 89. минуту због инцидената од стране домаћих навијача а коју гостујући играчи нису жељели да наставе кад су се за то стекли услови, регистрована је службеним резултатом у корист тима са Пецаре.

Тиме је Сарајево и математички изгубило могућност да крај сезоне дочека боље пласирано од Борца (седам бодова мање уз меч више два кола до краја), док се исто то, касније током дана, догодило и Жељезничару.

Тим са Грбавице, са којим ће Борац у сриједу одиграти заостали меч 29. кола, могао је да буде на крају сезоне испред нашег тима само у случају да црвено-плави у свим преосталим утакмицама упишу све поразе, а Жељезничар све тријумфе. Та опција је, ипак, “пала у воду” након што је тим Едиса Мулалића вечерас ремизирао са Радником резултатом 1:1, тако да Жељезничар има десет бодова мање од Борца пред посљедњих 270 минута.

Борац је тако стекао право учешћа у првом колу квалификација за треће по јачини европско клупско такмичење, а име противника сазнаће 14. јуна, послије жријеба у Ниону.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)