Срамота на Градском: Борац се обрукао против Зрињског – овакав пораз није доживио 50 година!

Бламажа, брука, срамота!

Тако би укратко могао да се опише Борчев меч петог кола м:тел Премијер лиге БиХ, који је требало да буде дерби…

Умјесто дербија, видјели смо потоп Бањалучана који су доживјели шамар од којег се тешко опоравља – Мостарци су у Бањалуци тријумфовали резултатом 1:5 и нанијели црвено-плавима најтежи домаћи пораз након пола вијека!

Интересантно, и тада је Борцу ривал био један мостарски клуб – Вележ, који је 2. маја 1971. године, у 25. колу Прве лиге Југославије, тријумфовао у Бањалуци резултатом 3:7.

Куда иде меч Борца и Зрињског, знало се већ послије првих 40 минута, након којих је Зрињски имао предност од три гола.

У финишу првог полувремена, капитен Стојан Врањеш је смањио заостатак, али је исти увећан у другом дијелу за још два гола – да ствар буде гора, један је аутогол, у судијској надокнади…

Након четири меча, Борац је ”закуцан” за дно табеле са само два бода од могућих 12.

Аларми већ морају да се пале…

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:5

стријелци: 0:1 Каменар (29.), 0:2 Башић (35.), 0:3 Тичиновић (40.), 1:3 Врањеш (45+2), 1:4 Билбија (56.), 1:5 Јовановић (90+2), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Субић, Мелег (Борац), Бекић (Зрињски).

БОРАЦ: Ћетковић, Јовановић, Ћосић, С. Дујаковић, Војновић (од 80. минута Мелег), Н. Дујаковић (од 52. минута Бегић), Субић (од 52. минута Узелац), Лукић (од 52. минута Мораитис), Врањеш, Кулашин (од 57. минута Вушуровић), Закарић. Тренер: Зоран Милинковић.

ЗРИЊСКИ: Кукић, Баришић (од 78. минута Магдић), Башић (од 72. минута Зломислић), Ћорлука, Бекић, Савић, Гаџе (од 72. минута Малекинушић), Јаковљевић, Каменар, Тичиновић (од 83. минута Шошић), Билбија (од 78. минута Машић). Тренер: Сергеј Јакировић.

(борац-спорт, фото: борац-спорт, ФК Борац/Никола Кулага)