Шокантан пораз рукометаша на старту сезоне: Горажду бодови у Бањалуци

Рукометаши Борца доживјели су болан ударац на старту премијерлигашке сезоне.

У дворани Центар, црвено-плаве је резултатом 24:25 савладала екипа Горажда, на крилима одлично расположеног чувара мреже Хариса Плеха, који је зауставио чак 22 ударца наших играча.

Имао је Борац у првом дијелу, али и добром дијелом другог, потпуну контролу над резултатом. Било је, у пар наврата, плус четири за црвено-плаве (10:6, 12:8) у првих 30 минута, да би половином наставка је предност играча Ирфана Смајлагића износила три гола (18:15).

”Жилави” гости, међутим, предвођени сјајним Плехом, али и Богданом Николићем који је до краја меча постигао десет голова, на истеку 54. минута први пут долазе до вођства (22:23), а онда три минута прије краја и до плуса од два гола (22:24).

Борац је у наредном нападу промашио седмерац, али се лопта послије одбране Плеха одбила до Ђурђевића који је погодио за 23:24, да би на уласку у посљедњи минут Никша Петровић поентирао за егал (24:24).

Осамнаест секунди прије краја, Ведад Чамо је погодио за ново вођство гостију, а Борац у преосталом времену није успио да упути шут. Тек је, по истеку времена, Недим Хаџић извео деветерац, али је ”живи зид” гостију успио то да изблокира.

У другом колу, Борац ће гостовати повратнику у елиту, екипи сарајевске Босне.