Кошарка

СКК Борац 1947 опет на побједничком путу: ”+37” у Козарској Дубици

Кошаркаши СКК Борац 1947 вратили су се, након пораза у Прњавору (71:67), на побједнички колосијек – и то у великом стилу! ”Црвено-плави” су, наиме, вечерас гостовали у Козарској Дубици, гдје су Уну декласирали резултатом 49:86.

Ко ће тријумфовати у овом мечу – било је познато већ након првих 20 минута, послије којих је на семафору био исписан резултат 18:43. На уласку у посљедњу дионицу СКК Борац 1947 је био 37 корака испред домаћина (25:62), колико је износило резултатско одстојање и након посљедњег оглашавања сирене (49:86).

Једини кошаркаш у домаћој екипи са двоцифреним бројем поена био је Никола Боројевић (10, три тројке, све у посљедњој четвртини). У нашем тиму, сви играчи су се уписали у листу стријелаца: предњачио је Никола Грујић са 21 поеном, док је Лука Чуковић постигао 11.

У четвртом колу, које се игра у сриједу, СКК Борац 1947 ће у дворани Обилићево, са почетком у 20:30 часова, угостити Stars Basket из Градишке.

УНА – СКК БОРАЦ 1947 49:86

(10:22, 8:21, 7:19, 24:24)

дворана: у Козарској Дубици, гледалаца: 50, судије: Милан Адамовић, Бојан Косић и Виолета Симић.

УНА: Родић 2, Удовчић, М. Велимир 4, Петровић 6, Милошевић 5, Пекић 3, Мајкић 7, Даниловић 3, Чеко 3, Д. Велимир 2, Боројевић 10, Згоњанин 4. Тренер: Јасминко Марин.

СКК БОРАЦ 1947: Илић 2, Њежић 4, Пиљагић 8, Вуковић 8, Шарић 6, Попржен 2, Д. Гајић 7, Чуковић 11, Павић 1, Грујић 21, Н. Гајић 7, Секулић 9. Тренер: Бојан Божић.