Кошарка

Нова побједа СКК Борац 1947: Stars basket лако савладан, у уторак дерби са Козаром

Кошаркаши СКК Борац 1947 забиљежили су синоћ трећу побједу у западној групи Друге лиге Републике Српске савладавши у дворани Обилићево, у мечу четвртог кола, екипу Stars basket из Градишке резултатом 71:50.

”Црвено-плави” уз омјер од три побједе и једног пораза заузимају треће мјесто на табели, а у уторак ће у дербију петог кола, са почетком у 21:30, угостити екипу ОКК Козара, која, уз прњаворску Младост, у досадашњем току сезоне није осјетила горчину пораза.

Од првог минута меча са Градишчанима, СКК Борац је ”знао свој циљ”. Прва четвртина завршена је резултатом 17:8, уз добре роле високих играча Марка Секулића и Николе Гајића, који су комбиновано у овом периоду игре постигли 12 поена.

Други десетоминутни квартал завршен је још већом разликом – 24:13, за +20 на крају првог полувремена (41:21), уз девет поена Николе Грујића у овом периоду.

При уласку у посљедњу четвртину, резултат је гласио 60:32, у уводних минут-два посљедњег периода на семафору је било исписано максималних +32 (64:32), а гости су до краја меча, захваљујући Давиду Стевићу који је у том периоду постигао 15 од својих укупно 17 поена, успјели да ублаже пораз до коначних 71:50.

У нашем тиму најефикаснији је са 13 поена био Лука Вуковић, чему је додао и 4 блокаде. Други стријелац тима био је Марко Секулић са 12 поена, док је Никола Грујић постигао 10.

Поменули смо, најистакнутији појединац код гостију био је Давид Стевић.

СКК БОРАЦ 1947 – STARS BASKET 71:50

(17:8, 24:13, 19:11, 11:18)

дворана: Обилићево, гледалаца: 100, судије: Славен Ваван, Миа Дојчиновић и Бојан Косић.

СКК БОРАЦ 1947: Илић, Њежић 3, Павић 2, Вуковић 13 (3 тројке, 4 блокаде), Шарић, Попржен 2, Д. Гајић 9, Чуковић 7, Н. Гајић 8, Грујић 10, Кондић 5, Секулић 12. Тренер: Бојан Божић.

STARS BASKET: Д. Л. Лукић 9, Стевић 17, И. Лукић, Милисавић 8, Шврака, Малеш 7, Вуковић, Вукајловић 4, Мијатовић, Јаковљевић, Суботић 5. Тренер: Зоран Лукић.