”Шестица” Борчевих кадета у Посушју!

Кадети Борца декласирали су Посушје на ”’Мокром Доцу” у 14. колу Премијер лиге БиХ!

Било је 0:6 за црвено-плаве, а већ до одласка на одмор тим Бојана Пузигаће стекао је предност од шест голова, од чега су два била дјело Стефана Марчетића.

Голеаду је у другом минуту почео Симон Мишић, а након Марчетићевих голова, ефикасно прво полувријеме закључио је Душан Петровић у 42. минуту.

Аутоголом Дарка Башића у 50. минуту, Борац је стигао до 0:5, да би коначан резултат поставио Урош Ковачевић пет минута прије краја.

Тријумф је уписала и пионирска селекција, али минималним резултатом (0:1), а једини гол на утакмици постигао је Миљан Кецман у 8. минуту.

Када је ријеч о табели, пионири су трећи са 30 бодова из 13 мечева, док су кадети у својој лиги шести са 22.

У наредном колу, Борчеви омладинци ће угостити Игман.

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Кецман (8.), стадион: ”Мокри Долац”, гледалаца: 80, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: Благојевић, Вишекруна, Антешевић (Борац).

ПОСУШЈЕ: Баго, Јукић, Ј. Бешлић, Р. Галић (од 46. минута Рајич), Иванковић (од 59. минута Слишковић), Думанчић, А. Галић (од 67. минута П. Башић), Ширић, Ореч (од 67. минута Резо), Ј. Бешлић, Маркота (од 46. минута И. Башић). Тренер: Дамир Рамљак.

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Вишекруна, Благојевић, Кецман, Сопренић, Ћулум, Ћусо (од 70+1. минута Благојевић), Лазић (од 42. минута Антешевић), Богојевић (од 59. минута Томић), Мишић (од 70+1. минута Ристовић). Тренер: Милан Озрен.

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 0:6

стријелци: 0:1 Мишић (2.), 0:2 Марчетић (23.), 0:3 Марчетић (37.), 0:4 Петровић (42.), 0:5 Башић (аутогол, 50.), 0:6 Ковачевић (85.), стадион: ”Мокри Долац”, гледалаца: 80, судија: Драго Табак (Томиславград), жути картони: .

ПОСУШЈЕ: А. Галић (од 75. минута Врањковић), Ј. Галић, Павковић, Башић, Маркота (од 66. минута Л. Башић), Бешлић (од 79. минута Бишко), Бегић, Миличевић, Ерцег (од 75. минута Пирић), Ненадић (од 69. минута Петрић), Јукић. Тренер: Иван Ореч.

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Врховац (од 53. минута Благојевић), Деспот, Ћорић, Стојичић (од 59. минута Ковачевић), Марчетић (од 59. минута Ћетојевић), Петровић, Ђудуровић (од 59. минута Шикањић), Мишић (од 53. минута Панић), Ступар. Тренер: Бојан Пузигаћа.