Сарајево 15 кола без пораза – а онда дошло у Бањалуку! Црвено-плави савладали лидера голом у 88. минуту

Јуниори Сарајева су чак 15 кола били без пораза у Премијер лиги БиХ (14-1-0) – а онда су дошли на гостовање у Бањалуку!

Борчеви јуниори су у дербију 16. рунде савладали бордо вршњаке резултатом 1:0, а гол одлуке постигао је Лука Дивљак у 88. минуту.

Након ове побједе, десете у сезони, Борац заузима треће мјесто на табели са 33 бода, три мање од другопласираног Зрињског и десет мање од сарајевског тима.

У сриједу Борчеве јуниоре очекују нове такмичарске обавезе, и то у Купу БиХ. У четвртфиналној фази, тим Зорана Драгишића ће гостовати екипи Ромарија из Витеза.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:0

стријелци: 1:0 Дивљак (88.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Дамјанић, Радовић (Борац), Хамзић (Сарајево).

БОРАЦ: Војводић, Моцоња (од 76. минута Бундало), Макарић, Николић (од 63. минута Дивљак), Јанковић, Дамјанић, Радовић, Стјепановић (од 71. минута Сарић), Самарџија, Шушић, Ковачевић. Тренер: Зоран Драгишић.

САРАЈЕВО: Шутковић, Коленда, Хркало (од 46. минута Бијелоња), Шабановић, Нурковић, Ламаџема, Челик, Праменковић, Рамић, Хамзић, Плочо (од 75. минута Јакуповић). Тренер: Данијел Стојановић.