Футсал

Шампионски шампањац на хлађењу: Футсалери Борца ”броје ситно” до освајања трофеја у Првој лиги Републике Српске!

Пет кола прије краја, футсалери Борца практично су обезбиједили освајање титуле и пласман у Премијер лигу БиХ!

Црвено-плави су ове недјеље на домаћем терену савладали тим Невесиња резултатом 5:2, што им је била седма побједа у сезони, а додатно је добила на значају након што су директни конкуренти за титулу, Полицајац и Леотар, поражени од Жељезнице (3:6) и Борачке (3:2).

Пет рунди прије краја првенства, Борац има 22 бода, другопласирана Жељезница 16, Котор Варош има 14, док су Полијацац и Леотар тренутно на 13 бодова.

Јасно је, наравно, да Борац математички гледано још увијек не може да крене са слављем, али је исто тако јасно да би права сензација морала да се догоди па да футсалери Борца наредне јесени не заиграју у Премијер лиги БиХ.

На данашњем мечу Борац је повео у седмом минуту поготком Николе Зеца, док је шест минута касније изједначио Милош Зечевић, који је два минута након тога затресао и властиту мрежу и омогућио Борцу ново вођство.

Његову грешку анулирао је Горан Кљакић у 17. минуту, па се при резултату 2:2 отишло на одмор, послије којег је Борац уз два гола за два минута практично сломио ривала.

Прво је у 24. минуту погодио Александар Муњиза, да би само два минута касније прецизан био и Славиша Максимовић, док је ”петарда пукла” у посљедњем минуту, када је Невесињце матирао Игор Мирковић.

У наредном колу, Борац гостује у Котор Вароши.

БОРАЦ – НЕВЕСИЊЕ 5:2

стријелци: 1:0 Зец (7.), 1:1 Зечевић (13.), 2:1 Зечевић (аутогол, 15.), 2:2 Кљакић (17.), 3:2 Муњиза (24.), 4:2 Максимовић (26.), 5:2 Мирковић (40.), дворана: Центар, гледалаца: 20, први судија: Велимир Дринић (Модрича), други судија: Славиша Митровић (Шамац), трећи судија: Дејан Стјепановић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Радовић, Пејичић, Зец, Муњиза, Максимовић. Још су играли: Ратковић, Стојичић, Ескић, Савић, Мирковић, Иванагић, Сремац. Тренер: Слободан Благојевић.

НЕВЕСИЊЕ: Килибарда, Гутић, Зечевић, Г. Продановић, Андрић. Још су играли: Шиљеговић, Кљакић, С. Продановић, Калем, Аџић, Радовић.