Футсал

Борац три пута стизао предност Жељезнице, на крају освојио бод

Футсалери Борца три пута су били у резултатском заостатку у дуелу са Жељезницом, али су на крају освојили један бод (3:3), веома важан у борби за освајање титуле и пласман у Премијер лигу БиХ.

Тим из Трнова стигао је до вођства поготком Драгана Иконића у 17. минуту, али је већ у наредном минуту Борац поново у егал вратио Стефан Савић.

Иконић је у 25. минуту постигао свој други гол на мечу, да би три минута касније Игор Ђорда затресао властиту мрежу за 2:2.

Седам минута прије краја, нову предност домаћима донио је Младен Перовић, али да Борац ипак избјегне пораз, побринуо се Славиша Максимовић поготком у 37. минуту.

За Борац је, иначе, у овом дуелу дебитовао Драган Сремац, који је међу црвено-плаве стигао из табора премијерлигаша Слободе Компред.

Наредну такмичарску утакмицу Борац ће одиграти 25. јануара од 18.00 часова, када ће гостовати Приједору у оквиру осмине финала Купа Републике Српске.

ЖЕЉЕЗНИЦА – БОРАЦ 3:3

стријелци: 1:0 Иконић (17.), 1:1 Савић (18.), 2:1 Иконић (25.), 2:2 Ђорда (аутогол, 28.), 3:2 Перовић (33.), 3:3 Максимовић (37.), дворана: у Источном Сарајеву, гледалаца: 20, први судија: Горан Илић (Добој), други судија: Дарко Вукојевић (Добој), трећи судија: Дејан Лазић (Добој), жути картони: тренер Турудија, Драговић, Минић (Жељезница), Сремац, Радовић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЦА: Драговић, Д. Бјелица, Селимовић, Перовић, Елез. Још су играли: Минић, Милетић, Ђорда, Иконић, М. Бјелица, Шћепановић. Тренер: Азиз Турудија.

БОРАЦ: Радовић, Пејичић, Максимовић, Зец, Иванагић. Још су играли: Сремац, Ескић, Савић, Мирковић. Тренер: Слободан Благојевић.

(борац-спорт, фото: sportdc.net)