Рутински тријумф над Слободом у првој припремној утакмици

Фудбалери Борца тријумфовали су над Слободом из Новог Града резултатом 7:0 у првој контролној утакмици током припрема за прољећну полусезону.

Борац је до вођства стигао у 20. минуту, када је мрежу тима из Новог Града затресао новајлија Јаков Благаић.

Новљани су изгубили лопту, Борац је кренуо ка голу гостију, Енвер Кулашин је убацио лопту у средину, а Јово Лукић кратко одиграо за некадашњег првотимца Широког Бријега, који шутира тик уз стативу.

Шест минута касније, било је 2:0 када је Семир Тиро постигао аутогол. Кулашин је шутирао након напада Борца по десној страни, Стефан Тодоровић одбранио његов ударац, али лопта је погодила Тиру и завршила у мрежи.

Шест минута је било потребно Борцу и за трећи погодак. Јово Лукић је добио лопту у шеснаестерцу након акције по десној страни, потом се ослободио чувара и послао лопту кроз ноге “јединице” Слободе.

Резултатом 3:0 завршено је прво полувријеме, а након девет минута игре у наставку, Слобода је по други пут затресла властиту мрежу. Аутогол је постигао Јури да Силва, док је шест минута касније Борац постигао и пети гол.

Слобода је изгубила лопту на средини терена, а након контранапада Борца Никола Нинковић проналази Момчила Мркаића који рутински тресе мрежу.

Бењамин Татар је у 67. минуту погодио након комбинације Николе Нинковића и Сергеја Дојчиновића, док је коначних 7:0 постављено у 82. минуту, када је по други пут прецизан био Татар, овог пута након центаршута Марка Кујунџића.

САСТАВ БОРЦА

Прво полувријеме: Ћетковић, Милојевић, Војновић, Рачић, Лагунџић, Предраговић, Босанчић (од 39. Моцоња), Благајић, Јуриљ, Кулашин (од 39. Богданић), Лукић.

Друго полувријеме: Павловић, Дојчиновић, Шушић, Лазић, Кујунџић, Пишчевић, Попара, Нинковић (од 80. Марчетић), Татар, Мркаић (од 80. Боснић), Цвијановић.

(борац-спорт, фото: МОНДО)