Рутински тријумф над Олимпиком, Ћосић и Узелац уписали првенце у сезони

Борчеви фудбалери стигли су до шесте побједе у низу у бх. такмичењима савладавши на Градском стадиону екипу Олимпика резултатом 3:0 у оквиру 25. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

”Кристално” чист био је овај тријумф Бањалучана. Ка голу Сарајлија упутили су 13 удараца, од чега девет у оквир гола.

Црвено-плаве у вођство је, у 26. минуту, довео Ђорђе Ћосић.  Горан Закарић је извео корнер са десне стране, а Ћосић побјегао одбрани ”вукова” на супротној стативи и постигао први гол у сезони.

Послије четири минута игре у другом дијелу, предност је удвостручена.

Центрирао је, крај десне аут-линије, Дино Ћорић, лопту на врху шеснаестерца примио Дејан Мелег, а потом ушао у казнени простор, изградио позицију и матирао Луку Качавенду.

Тек неколико секунди раније, Мелег је могао да упише и асистенцију, али је након његовог паса Елвис Механовић погодио стативу.

Коначних и убједљивих 3:0 постављено је у другом минуту надокнаде. Мелег је извео корнер са десне стране, а Бртан пребацио лопту на супротну до Узелца, који неометан, као и Ћосић, постиже овосезонски првенац.

БОРАЦ – ОЛИМПИК 3:0

стријелци: 1:0 Ћосић (26.), 2:0 Мелег (49.), 3:0 Узелац (90+1.), стадион: Градски, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Хасановић (Олимпик).

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Ћорић (од 81. минута Кујунџић), Зиљкић (од 76. минута Чавић), Ћосић, Молс, Бртан, Субић (од 81. минута Босанчић), Мелег, Механовић (од 64. минута Мораитис), Закарић (од 76. минута Дујаковић). Тренер: Марко Максимовић.

ОЛИМПИК: Качавенда, Хорић, Хасановић (од 64. минута Гаврић), Бајрактаревић (од 82. минута Хаџановић), Османовић, Чурјурић, Исић, Имамовић (од 64. минута Круз), Леканић, Дујмовић, Шишић (од 71. минута Карић). Тренер: Славко Петровић.