Пионири из пенала до побједе над Слободом, кадетима бод послије преокрета

Пионири Борца тријумфовали су над тузланском Слободом резултатом 2:1 у заосталој утакмици 2. кола Елитне лиге.

Двоструки стријелац за наш тим био је Дарије Маркочевић, који је оба гола постигао са бијеле тачке – у седмом и 67. минуту.

Кадети су, са друге стране, ремизирали резултатом 2:2, иако су послије првих 30 минута имали два гола заостатка.

За госте су у 22. и 30. минуту погађали Али Махмуд и Тарик Бисеровић, али је у наставку наша екипа погоцима два Марка – Бркића и Бабића – успјела да стигне до бода.

Пионири су тако везали два тријумфа у Елитној лиги, а заузимају шесто мјесто са 36 бодова. Кадети су трећи са 49.

У петом колу, које је заказано за предстојећи викенд, Борчеве селекције дочекују Жељезничар.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:1

стријелци: 1:0 Маркочевић (пенал, 7.), 1:1 Хасановић (28.), 2:1 Маркочевић (пенал, 67.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Милош Ковачевић (Приједор), жути картони: Ботић, Маркочевић, Ивановић (Борац), Дудић, Бурњаковић (Слобода).

БОРАЦ: Кузмић, Шикањић, Ботић, Татић, Деспот, Врховац (од 36. минута Ђајић), Мићић (од 70+2. минута Соколић), Стрика (од 36. минута Ковачевић), Маркочевић, Ћорић (од 63. минута Мишић), Марчетић (од 70+1. минута Ивановић). Тренер: Милан Озрен.

СЛОБОДА: Смајић, Азабагић (од 69. минута Окић), Хрштић, Бурњаковић, Бегановић, Чоњић (од 69. минута Бешић), Хасановић, Милошевић, Дудић, Бошњаковић (од 48. минута Ковач), Мујић (од 69. минута Хусејнефендић). Тренер: Шефик Имамовић.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:2

стријелци: 0:1 Махмуд (22.), 0:2 Бисеровић (30.), 1:2 Бркић (46.), 2:2 Бабић (61.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: – .

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Николић (од 46. минута Рендић), Дрча, Шушић, Јотић, Моцоња (од 46. минута Даничић), Бркић, Дамјанић, Бабић, Вајзовић (од 83. минута Макарић). Тренер: Предраг Мајкић.

СЛОБОДА: Омерагић, Мујкић, Братовчић, Махмуд, Хаџиавдић, Аличић, Хасановић, Бисеровић (од 65. минута Вилакић (од 82. минута Хаџић)), Шербечић, Јашаревић, Пекарић.