Рукометаши изборили наступ на завршном турниру Купа БиХ

Рукометаши Борца пласирали су се на финални турнир Купа БиХ пошто су у вечерас у дворани Борик, у реванш утакмици четвртфинала, декласирали добојску Слогу резултатом 34:22.

Први меч ова два ривала, одигран прошле суботе у дворани у Осјечанима, завршен је минималном побједом ”црвено-плавих” резултатом 26:27, па се и у ”Борику” очекивала неизвјесна борба до посљедњег минута.

Ипак, да тако неће бити, било је јасно већ послије првих десет минута.

Изабраници Мирка Микића су у првој трећини првог полувремена стекли предност од чак девет голова (10:1), у друго полувријеме ушли при предности од 13 голова, док је након 60 минута на семафору био исписан резултат 34:22.

Микић је у периоду од 31. до 45. минута прилику пружио младим играчима, који, како је рекао након утакмице, исту нису искористили.

Слога је од +14 половином другог дијела, захваљујући низу техничких грешака Борчевих младића пришла на заостатак од осам голова (26:18). Борац је чак десет минута био без постигнутог гола, што је, кад је клуб из Господске улице у питању, бар у Борику, према Микићевим ријечима, недопустиво.

Пружили су јако лошу партију. Зато сам мало и каснио на давање изјаве послије утакмице, зато што сам разговарао са њима о томе. И тек ћемо причати… Било је јако неозбиљно, јако лоше. То није поштено ни према старијим саиграчима ни према мени. Није у реду да имамо предност од 13 голова, а да нам Слога приђе на осам након што десет минута нисмо постигли погодак, да ‘фуламо’ зицере… Мислим да смо ми данас имали 16 техничких грешака што је апсолутно недопустиво. Млади ће сигурно бити на ‘рибању’ након ове утакмице јер нисам нимало задовољан начином на који су одиграли – рекао је тренер Микић након утакмице.

Борац се сад окреће наставку такмичења у Премијер лиги БиХ, а у првом колу прољећног дијела сезоне гостоваће екипи тузланске Слободе, која у првом дијелу сезоне није ”просула” ниједан бод пред домаћом публиком.

БОРАЦ – СЛОГА 34:22

дворана: Борик, гледалаца: 300, судије: Недим Липа и Аднан Мухтаревић, седмерци: Борац 2 (2), Слога 4 (3), искључења: Борац 4 минута, Слога 6 минута.

БОРАЦ: Љубишић (8 одбрана), Суботић (6 одбрана), Ракоција 7, Јеремић 4, Лињареш де Соуза 3, Ђурђевић 2, Тодоровић, Миљковић, Њежић 6, Лукић 3, Даничић 1, Вучићевић 1, Рађеновић 4, Ћелић 2, Драгичевић 1, Дакић. Тренер: Мирко Микић.

СЛОГА: Богдановић (8 одбрана), Кнежевић 7, Ђурђевић, Максимовић 1, Тулендић, Мишановић, Престаш, Станковић, Максимовић 2, Зекић 3, Ристић, Стојановић 2, Бубић 5, Ћосић 2,  Бајовић. Тренер: Данко Панић.