Милош Њежић приближио Борац пласману у полуфинале Купа БиХ

Рукометаши Борца направили су синоћ у Осјечанима значајан корак ка пласману у полуфинале Купа БиХ.

”Црвено-плави” су тријумфовали над Слогом из Добоја резултатом 26:27 у првој четвртфиналној утакмици, а коначна одлука о путнику у наредну фазу пашће 15. фебруара у ”Борику”.

У нашем тиму предњачио је Милош Њежић са девет голова, док су по четири гола постигли Вукашин Ракоција, Милан Дакић и Горан Даничић.

Када је у питању домаћи тим, издвојио је Арсеније Бубић са седам голова, Радомир Стојановић је постигао шест, а Владимир Станковић пет голова.

Када су у питању остали парови четвртфинала, Извиђач је у првом дуелу, у Љубушком, декласирао Грачаницу (29:21), Маглај је пред домаћом публиком против Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља стекао солидну предност пред реванш (29:22), док је велики корак ка полуфиналу направила тузланска Слобода, која је тријумфовала у Бугојну (23:27).

СЛОГА – БОРАЦ 26:27

дворана: у Осјечанима, гледалаца: 100, судије: Мирза Талетовић (Градачац) и Џенан Грбић (Брчко), седмерци: Слога 6 (5), Борац 8 (7), искључења: Слога 12 минута, Борац 10 минута.

СЛОГА: Богдановић 1, Кнежевић, Стојановић 6, Тулендић, Престаш, Станковић 5, Бубић 7, Максимовић 1, Миличевић, Бајовић, Зекић 3, Ристић, Ђурђевић, Ћосић 3. Тренер: Данко Панић.

БОРАЦ: Бера, Ракоција 4, Јеремић 2, Лињареш де Соуза, Ђурђевић, Тодоровић, Даничић 4, Љубишић, Миљковић, Њежић 9, Суботић, Вучићевић 2, Рађеновић 2, Ћелић, Драгичевић, Дакић 4. Тренер: Мирко Микић.