Реми без погодака на ”Грбавици”: Оквир гола савезник и Борцу и Жељезничару

Фудбалери Жељезничара и Борца ремизирали су без погодака у заосталој утакмици 29. премијерлигашког кола.

Послије овог меча, црвено-плави на трећем мјесту имају 51 бод, пет мање од другопласираног Тузла ситија који је, такође у заосталом мечу, данас тријумфовао над Широким Бријегом (0:1), док Жељезничар на шестом мјесту има 41.

Домаћин у првом полувремену није упутио ниједан ударац у оквир гола, за разлику од Борца који је имао двије сјајне шансе гол. Јово Лукић је погодио пречку, док је погодак послије ударца Дејана Мелега са дистанце спријечио Јосип Бендер.

У другом полувремену је, ипак, оквир гола био савезник Борца, обзиром да је тим са Грбавице био конкретнији и два пута погодио стативу. Први пут је то учинио Бењамин Шехић, а онда и Ермин Зец.

До краја сезоне Борац ће одиграти још два меча – на домаћем терену против Вележа (22. мај) и на гостујућем против Посушја (29. мај).

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 0:0

стадион: Грбавица, гледалаца: 1800, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: Штилић, Блажевић (Жељезничар), Лукић, М. Бркић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер, Хајдаревић, Косорић, Цоцалић, Субашић (од 80. минута Бекрић), Мекић, Штилић, Шехић (од 80. минута Бећа), Хоџић (од 63. минута Зец), Блажевић, Галић. Тренер: Едис Мулалић.

БОРАЦ: Ћетковић, Цуцин, Кујунџић, М. Бркић, Бошњак, Ћорић (од 46. минута Молс), Бегић, Јовић (од 67. минута Субић), Војновић, Лукић (од 81. минута Мораитис), Мелег. Тренер: Томислав Ивковић.

(борац-спорт, фото: ФК Жељезничар)