Борац лако до четвртфинала Купа Града

Убједљивом побједом над ОФК Спартак 2013, резултатом 1:8, Борац је изборио наступ у четвртфиналу Купа Града Бањалука.

Црвено-плави су у овом мечу наступили са играчима из омладинске школе (претежно из кадетске селекције), а чак четири гола постигао је Лука Дивљак.

Ток дешавања на утакмици до половине другог полувремена, ипак, није наслућивао да би Борац могао да укњижи рутински тријумф. У 55. минуту је Никола Средић преполовио минус ”спартанаца” на 1:2 и тај резулат је био на снази све до 63. минута, након чега је Борац ”загосподарио” тереном и за 22 минута постигао шест голова.

ОФК СПАРТАК 2013 – БОРАЦ 1:8

стријелци: 0:1 Делкић (1.), 0:2 Самарџија (11.), 1:2 Средић (55.), 1:3 Дивљак (63.), 1:4 Дивљак (66.), 1:5 Пушић (78.), 1:6 Дивљак (79.), 1:7 Дивљак (82.), 1:8 Ћетојевић (85.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: .

ОФК СПАРТАК 2013: Шмања, Кременовић (од 46. минута Керезовић), Костић, Бранковић (од 68. минута Вујанић), Грубљешић, Вучић, Вукеља, Средић, Дамјанић (од 70. минута Савић), Бабић, Чолић. Тренер: Јово Шмања.

БОРАЦ: Мијић, Рендић (од 46. минута Врховац), Макарић (од 46. минута Ботић), Бурњаковић (од 55. минута Гајић), Делкић (од 55. минута Ћетојевић), Скалић (од 46. минута Дивљак), Дамјанић, Самарџија (од 46. минута Јанковић), Миздрак, Пушић, Плавшић. Тренер: Предраг Мајкић.