Рекорд: Најубједљивија побједа Борца у Купу БиХ икад!

Фудбалери Борца декласирали су јуче у Угљевику екипу Звијезде 09 резултатом 0:6 и изборили наступ у четвртфиналу Купа Босне и Херцеговине.

Двоструки стријелци за наш тим били су Стојан Врањеш и Срђан Вујаклија, а мрежу тима из етно-села Станишићи по једном су погађали Иван Црнов и Бојан Марковић.

Ипак, осим по голеади, овај меч остаће упамћен и по чињеници да је јучерашњи тријумф Борчев најубједљивији у Купу БиХ од оснивања заједничке Премијер лиге БиХ 2002. године!

Такође, овим резултатoм изједначена је наубједљивија побједа ”црвено-плавих” у свим такмичења ФС БиХ од 2002. до данас.

Резултатом 6:0 Борац је тријумфовао још само два пута и то оба пута на Градском стадиону: 15.11.2003. године против Рудара из Угљевика и 9.5.2012. против ГОШК-а из Габеле.

Нема, свакако, сумње да је направљена сјајна увертира за недјељни дерби у Бањалуци против Жељезничара, који почиње у 17:30 часова (директан пренос на Моја ТВ).

Жељезничар – Младост 6:1

Рудар Приједор – Рудар Какањ 0:0 (пеналима 4:5)

Тузла City – Вележ 1:0

ЗВИЈЕЗДА 09 – БОРАЦ 0:6

стријелци: 0:1 Врањеш (пенал, 21.), 0:2 Врањеш (31.), 0:3 Црнов (34.), 0:4 Вујаклија (40.), 0:5 Вујаклија (55.), 0:6 Марковић (73.), стадион: у Угевику, гледалаца: 200, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Ајковић, тренер Бубања, Марковић, Благојевић (Звијезда 09), Рунић (Борац).

ЗВИЈЕЗДА 09: Аврамовић, Мићуновић, Ајковић (од 46. минута Ковачевић), Благојевић, Ракић, Марковић (од 57. минута Митровић), Тојчић, Матић, Живковић, Беновић (од 46. минута Станишић), Пармаковић. Тренер: Славољуб Бубања.

БОРАЦ: Кутић, Волков, Радуловић, Црнов, Даниловић, Чомор (од 26. минута Босанчић), Мирић, Врањеш (од 46. минута Марковић), Јаничић (од 77. минута Арсић), Рунић, Вујаклија. Тренер: Бранислав Крунић.

Преостале побједе Борца резултатом 6:0

БОРАЦ – РУДАР (УГЉЕВИК) (15.11.2003.)

стријелци: 1:0 Миљанић (17.), 2:0 Иванишевић (20.), 3:0 Куновац (39.), 4:0 Миљанић (42.), 5:0 Куновац (67.), 6:0 Куновац (73.), стадион: Градски, гледалаца: 400, судија: Владимир Доминковић (Орашје), жути картони: Илић (Борац), М. Јевтић (Рудар).

БОРАЦ: Плиснић, Куновац, Кулић, Мачкић, Иванишевић (од 64. минута Самарџић), Ђукић, Бабић, Миљанић (од 59. минута Новаковић), Жарић, Максимовић (од 71. минута Илић), Врховац.

РУДАР (УГЉЕВИК): Крсмановић, Р. Јевтић, Кутлачић, Стевановић, Кузмановић, Гаварић, Симикић (од 46. минута Лазић), Жижовић, Морача (од 67. минута Маринковић), М. Јевтић, Стајић.

БОРАЦ – ГОШК (9.5.2012.)

стријелци: 1:0 Билбија (9.), 2:0 Билбија (46.), 3:0 Максимовић (52.), 4:0 Кунић (74.), 5:0 Кунић (77.), 6:0 Жижовић (86.), стадион: Градски, без присуства публике, судија: Хусеин Терзић (Травник), жути картони: Иветић, Си. Дујаковић (Борац).

БОРАЦ: Лучић, Ступар, Стакић, Марковић, Иветић, Распудић, Максимовић (од 76. минута Субић), Жижовић, Стајић (од 78. минута Си. Дујаковић), Кајкут (од 60. минута Кунић), Билбија. Тренер Славиша Божичић.

ГОШК: Шренг, Ждерић, Шабановић, Зурак, Раич, Ћулум, Диого Соуза (од 57. минута Хркач), Мујакић (од 61. минута Додиг), Рагуж, Којић (од 64. минута Грбавац), Гргић. Тренер: Борис Гавран.