Први пораз у сезони, ”црвено-плавима” пресудио Војо Убипарип

Фудбалери Борца забиљежили су први пораз у новој сезони Премијер лиге Босне и Херцеговине. Након што су у првих 180 минута освојили четири бода, изабраници Бранислава Крунића су доживјели неуспјех на стадиону ”Тушањ” у дуелу са екипом Тузла City, која је тријумфовала над нашим тимом резултатом 2:1 и на тај начин дебитовала побједом пред домаћом публиком.

Сва три гола постигнута су у другом полувремену, a до предности је у 64. минуту дошао домаћи тим прелијепим голом Воје Убипарипа из слободног ударца, којем је претходио прекршај Немање Јаничића над Саидом Хусејиновићем, због којег је арбитар Ирфан Пељто дефанзивцу Борца показао жути картон, што му је укупно трећи, због којег ће пропустити гостовање Раднику у наредном колу.

Само три минута касније, црвено-плави су изједначили, а стријелац је био Стојан Врањеш. Дејан Босанчић је извео слободан ударац са половине терена, а послије ”главомета” у којем су учествовали Мирић, Вујаклија и Јаничић, лопта је дошла до офанзивног везисте Борца који је приземним ударцем погодио доњи десни угао гола Тузлака.

Промјене резултата није било све до 83. минута, када је Убипарип постигао свој други гол на мечу и поставио коначних 2:1, након центаршута Ивана Сесара.

На истеку другог минута судијске надокнаде Борац је могао до гола који би му донио бод, али је лопта након удраца Врањеша погодила стативу, ”плесала” по гол-линији али нажалост није завршила у мрежи.

Након непотпуног трећег кола, фудбалери Борца заузимају шесто мјесто на табели, док је екипа Тузла City на трећој позицији.

У наредном колу, како рекосмо, Борац ће гостовати Раднику, а овај меч ће бити директно преношен посредством ТВ Арена спорт.

ТУЗЛА CITY – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Убипарип (64.), 1:1 Врањеш (67.), 2:1 Убипарип (83.), стадион: ”Тушањ”, гледалаца: 1000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Нукић, Рамић (Тузла City), Дујаковић, Јаничић, Ћосић (Борац).

ТУЗЛА CITY: Муминовић (од 80. минута Фејзић), Ефендић, Црнкић (од 70. минута Рамић), Хусејиновић (од 65. минута Зитуни), Којић, Стјепановић, Терзић, Нукић, Убипарип, Сесар, Златковић. Тренер: Миленко Бошњаковић.

БОРАЦ: Лучић, Јовановић, Црнов (од 85. минута Кајкут), Даниловић (од 64. минута Милутиновић), Ћосић, Дујаковић, Мирић, Босанчић, Врањеш, Јаничић, Вујаклија (од 73. минута Марковић). Тренер: Бранислав Крунић.