Први пораз рукометаша у сезони, тек у 25. колу: Извиђач прекинуо сјајан низ ”црвено-плавих”

У Љубушком је прекинут низ рукометаша Борца без пораза, који је трајао од почетка сезоне!

Тек у 25. колу црвено-плави су доживјели први неуспјех – Извиђач је тријумфовао резултатом 36:29.

Играчи којима командује Мирко Микић приказали су против ”скаута” најслабију партију у сезони, а да би могли Љубушки да напусте поражени, могло је да се наслути већ послије првих 30 минута, након којих су заостајали шест голова за Љубушацима (19:13).

На клупској листи стријелаца, предњачио је Милош Њежић са девет голова, Александар Милићевић је постигао пет, а Никша Петровић четири гола.

У наредном колу, већ у сриједу, Борац ће угостити височку Босну.

ИЗВИЂАЧ – БОРАЦ 36:29

дворана: у Љубушком, гледалаца: 500, судије: Недин Арнаутовић (Тузла) и Владимир Јовић (Тузла), седмерци: Извиђач 2 (2), Борац 2 (2), искључења: Извиђач 6 минута, Борац 8 минута.

ИЗВИЂАЧ: Херцег, Суљевић, Вукшић 7, Лукенда, Алиловић 2, Кос 6, Дедић 1, Бошковић 8, Мишетић 1, Бубало, Шаравања, Алихоџић, Павловић 4, Ћешко 4, Бебек, Муховић 3. Тренер: Тони Чолина.

БОРАЦ: Бркић, Перић 3, Миљеновић 1, Петровић 4, Миљковић 1, Њежић 9, Кнежевић 1, Тепић 1, Маливојевић 2, Ћелић, Драганић 2, Рожић, Суботић, Милићевић 5. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)