Први пораз Борчевих јуниора: Радник из Хаџића надиграо ”црвено-плаве”

Након побједа над Рудар Приједором (1:2) и Крупом (3:0), јуниори Борца забиљежили су први пораз у Премијер лиги БиХ изгубивши од новајлије у елити, Радника из Хаџића, резултатом 3:1.

Изабраници Менсура Догана имали су два кола предности већ након десет минута – једанаестерац је у гол претворио Един Чомор, док је мало касније властиту мрежу затресао Амар Тахрић.

Тим Марка Максимовића заостатак је смањио у 69. минуту поготком Марка Пушића, али је домаћима нову предност од два гола, која се испоставила као коначна, донио Митхат Новалић у судијској надокнади.

Након три рунде, Борац је четврти уз шест бодова, а у наредном колу ће гостовати Широком Бријегу.

РАДНИК (ХАЏИЋИ) – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Чомор (5.), 2:0 Тахрић (аутогол, 10.), 2:1 Пушић (69.), 3:1 Новалић (90+1), стадион: у Хаџићима, без присуства гледалаца, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Ђерзић, Шупук (Радник), Бобић, Тахрић (Борац).

РАДНИК (ХАЏИЋИ): Мујезиновић, Ђерзић, Терзић, Милишић (од 65. минута Какњашевић), Јусуповић, Карамујић, Шупук (од 78. минута Махмутовић), Чомор, Опута (од 72. минута Новалић), Харбаш, Зец. Тренер: Менсур Доган.

БОРАЦ: Дамјановић, Рачић (од 46. минута Јањетовић), Батос (од 55. минута Сарајлић), Бобић (од 78. минута Дакић), Орашанин, Божић, Вуковић, Тахрић, Вујмиловић (од 46. минута Пушић), Јаворац, Церић (од 46. минута Симуновић). Тренер: Марко Максимовић.