Рукомет

Прва рунда припала Борцу: Црвено-плави савладали Слогу након драме, али одлука о полуфиналисти пада у Осјечанима!

Први од три везана окршаја рукометаша Борца и Слоге завршен је побједом Бањалучана!

У првој утакмици четвртфинала Купа БиХ, играној у Борику, црвено-плави су тријумфовали резултатом 28:27. Реванш се игра сљедеће сриједе у Осјечанима, међутим два тима ће се поново састати већ у петак, у оквиру другог кола прољећног дијела Премијер лиге БиХ.

Послије 0:3 за Слогу, Борац је први гол на мечу постигао у осмом минуту, али у првом полувремену није успијевао да стигне до вођства.

Слога је имала 2:6, па 5:8, а онда на крају првог дијела и предност од једног гола (12:13).

Минут игре у наставку био је потребан Борцу да први пут поведе (14:13), а онда је Борац доминантном игром у наредних 15-ак минута дошао до плус пет (22:17).

Ипак, та серија црвено-плавих није значила увјерљиву побједу… Добојлије се нису предавале, па су у 54. минуту дошле до 24:24, потом и повеле (25:26), послије чега Милош Њежић није успио да искористи два везана седмерца.

Ипак, играче Мирка Микића одбранама је у игри држао Берин Бркић, а на минут и по до краја Борац је “цепелином”, који је крунисао Александар Миличевић, дошао до егала (26:26).

Спетљали су се гости у нападу, услиједила је брза контра коју је поготком завршио Лука Перић за 27:26 на 40-ак секунди прије краја.

Погодио је потом Немања Пештић за Слогу, али је Марко Лукић у посљедњим тренуцима успио да затресе мрежу Слоге за минималан тријумф пред реванш.

Први стријелац меча био је већ поменути Њежић са девет голова, Владо Драганић је постигао шест, а Лука Кнежевић пет, колико је код Добојлија укњижио Владимир Станковић.

БОРАЦ – СЛОГА 28:27

дворана: Борик, гледалаца: 400, судије: Обренко Миљковић и Душко Ристанић, седмерци: Борац 7 (4), Слога 8 (4), искључења: Борац 12 минута, Слога 14 минута.

БОРАЦ: Бркић, Перић 2, Каламанда, Миљеновић, Петровић, Миљковић 1, Њежић 9, Лукић 4, Кнежевић 5, Тепић, Маливојевић, Ћелић, Драганић 6, Летић, Суботић, Милићевић 1. Тренер: Мирко Микић.

СЛОГА: Богдановић, Б. Пештић 1, Стојановић 3, Ђурђевић 4, Тулендић 3, Станковић 5, Трифуновић 4, Благојевић, Дејановић, Ристић 1, Кнежевић, Миличевић 3, Н. Пештић 3, Ђурић, Бајовић. Тренер: Дејан Василић.