”Осице” се удаљиле од полуфинала Купа БиХ: Хаџићи тријумфовали у Борику

Рукометашице Борца поражене су вечерас у дворани Борик од Хаџића резултатом 30:32 у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ.

Најављено је из бањалучког табора да је овај меч свакако финале прије финала – и то се показало и на терену. Екипе су се смјењивале у вођству, а на крају је присебнији био сарајевски састав, који је за корак ближе полуфиналу.

Актуелне освајачице дупле круне, које су у овом дуелу наступиле без најбоље играчице Анђеле Стојановић, имале су гол предности (29:28) у 58. минуту. Хаџићи су потом изједначили из седмерца, а онда, послије одбрањеног атака и промашаја Борчевих рукометашица са десног крила, из новог пенала стигли до вођства.

Спетљале су се играчице Борца у наредна два напада, што је ривал казнио и уз два поготка у посљедњем минуту стигао до плус три (29:32), да би Борац у посљедњим секундама само успио да ублажи пораз.

Реванш утакмица игра се за седам дана у Хаџићима, а до тада ће Борац угостити Јединство у 13. колу Премијер лиге БиХ.

(борац-спорт, фото: ЖРК Борац)