Прије 32 године Бањалука угостила репрезентације Југославије и Аустрије

На данашњи дан, прије 32 године, на Градском стадиону у Бањалуци снаге су, у пријатељској утакмици, одмјериле репрезентације Југославије и Аустрије. Фудбалски савез тадашње Југославије одлучио је да тог мартовског дана град на Врбасу буде домаћин и организатор једне репрезентативне утакмице Ивице Осима и његових изабраника, а та одлука челника Савеза одушевила је Бањалучане и Крајишнике.

Њих близу 25 000 гледалаца имало је ту част да на дјелу види југословенске репрезентативце, који су ношени громогласном подршком публике декласирали ривала резултатом 4:0. Осимови пулени до вођства су стигли у 39. минуту голом Дарка Панчева, у 57. минуту прецизан је био Драган Стојковић за 2:0, двадесет минута касније на 3:0 је повисио Семир Туце, а судбину Аустријанаца је својим другим поготком, у 80. минуту, запечатио Панчев.

Репрезентација Југославије утакмицу је почела у саставу: Равнић, Миљуш, Баљић, Катанец, Елснер, Вулић, Смајић, Јанковић, Панчев, Стојковић и Туце. У 36. минуту умјесто Катанеца у игру је ушао Мустафа Арслановић, а од 76. минута шансу је умјесто Стојковића добио Аљоша Асановић.

За Аустријанце су од првог минута играли: Линденбергер, Писингер, Пецеј, Меслендер, Вајнхофер, Кинаст, Шак, Вернер, Баумајстер, Огрис и Полстер. Умјесто Писингера, у другом полувремену је играо Рудолф Штајнбауер, а посљедњих 15 минута на терену бањалучког стадиона умјесто Огриса добио је Петер Пакулт.

(борац-спорт, фото: архива)