Подјела бодова у Великој Обарској

Фудбалери Борца ремизирали су са Слогом из Горњег Црњелова резултатом 0:0 у дербију 19. кола Прве лиге Републике Српске играном на стадиону у Великој Обарској.

Најзначајнији тренуци дербија догодили су се у 55. и 65. минуту: прво је након 10 минута игре у другом полувремену Саша Кајкут погодио пречку послије ударца главом након једног корнера, да би 10 минута касније Слога послије једног “скраћеног корнера” и гужве пред голом Марка Саватовића постигла гол, али је исти одлуком главног арбитра Зорана Грбића поништен због, према његовом мишљењу, прекршаја у нападу. Домаћи су бурно протестовали због ове Грбићеве одлуке, а епилог је био црвени картон који је показан помоћном тренеру тима из Горњег Црњелова Далибору Капикулу.

Бодовна разлика између два тима остала је непромијењена (5), а у наредној рунди Борац ће на Градском стадиону дочекати зворничку Дрину, која је, послије 12 кола, без иједне побједе и 4 бода била отписана из било какве комбинаторике за опстанак у лиги, али је потом нанизала седам утакмица без пораза (5 побједа и 2 ремија) и три кола прије подјеле лиге на плеј-оф и плеј-аут заузима осмо мјесто уз 21 освојен бод.

СЛОГА (ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО) – БОРАЦ 0:0

стријелци: – , стадион: у Великој Обарској, гледалаца: 600, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Шишић, Комарчевић, Мазић (Слога), Ћосић, Бајић (Борац).

СЛОГА (ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Бодирога, Матовић, Арнаутовић, Ристић (од 90-3. минута Панић), Шишић, Мацановић (од 85. минута Златковић), Комарчевић, Стокић (од 75. минута Хаџикадунић), Михајловић, Мазић, Поповић. Тренер: Драган Мићић.

БОРАЦ: Саватовић, Кајкут (од 60. минута Аничић), Ћосић, Милутиновић (од 77. минута Радуловић), Си. Дујаковић, Жеравица, Врањеш, Буразор, Рунић, Јаничић (од 46. минута Бајић), Зиљкић. Тренер: Дарко Војводић.