Прекинута побједоносна серија, Борцу бод у дуелу са Младости

Фудбалери Борца нису успјели да савладају Младост у Добоју код Какња и на тај начин изједначе премијерлигашки рекорд шампионске генерације, која је 2010. године ”спојила” шест побједа, али су, што је у овом тренутку ипак важније, успјели да задрже трећу позицију.

”Црвено-плави” су, наиме, ремизирали са екипом Младости резултатом 1:1 и пред трећу двоседмичну репрезентативну паузу држе треће мјесто са 28 бодова, једним више од екипе Тузла City која је четврта, те два више од Зрињског (пети), са којим ће наш тим одмјерити снаге у 17. колу, 23. новембра са почетком у 16 часова.

Играо се 27. минут када је постигнут први погодак – затресла се прво мрежа домаћег састава, а прецизан је са бијеле тачке био капитен Стојан Врањеш, постигавши свој 11. овосезонски премијерлигашки погодак, захваљујући чему дијели лидерску позицију на листи стријелаца са голгетером Жељезничара Сулејманом Крпићем.

У 68. минуту домаћи су тражили од арбитра Матеа Мусе да досуди пенал за њих – у казненом простору Борца руком је играо Марко Јовановић, али се није огласио судија из Читлука, који је десет минута касније показао на центар.

Младост је дошла до изједначења поготком Недима Хаџића, ”црвено-плави” су били мишљеења да је ”поравнање” домаћег тима дошло након прекршаја Марија Црничког над Марком Мирићем, али њихов став Муса није дијелио.

Управо је Мирић могао да се прослави у посљедњем, трећем минуту судијске надокнаде и донесе побједу свом тиму, остао је сам на пет метара, али је шутирао високо преко гола.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Врањеш (пенал, 27.), 1:1 Хаџић (78.), стадион: у Добоју код Какња, гледалаца: 350, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: Хорић, Бајић, Хрељић, Мушија, Смајлагић (Младост), Мирић, Волков (Борац).

МЛАДОСТ: Велић, Хрељић, Хорић, Фанимо, Вазда, Смајлагић, Бибер (од 57. минута Хаџић), Вехаб (од 84. минута Драгутиновић), Црнички, Бегић, Бајић (од 79. минута Хасић). Тренер: Ибро Рахимић.

БОРАЦ: Лучић, Волков, Јовановић, Кајкут (од 69. минута Радуловић), Даниловић (од 76. минута Босанчић), Ћосић, Милутиновић, Дујаковић, Мирић, Врањеш, Зиљкић (од 68. минута Црнов). Тренер: Бранислав Крунић.

(борац-спорт, фото: klix.ba)