Пионири савладали Челик у посљедњој домаћој утакмици у полусезони

Пионири Борца су у претпосљедњој утакмици у јесњем дијелу сезоне резултатом 3:1 савладали селекцију Челика.

Био је ово опроштај ”црвено-плавих” од бањалучке публике за ову полусезону, с обзиром да ће исту закључити гостовањем Слободи.

У 22. минуту Борац је дошао до резултатске предности голом Марка Бркића, међутим, само седам минута касније затресла се црвено-плава мрежа – стријелац је био Бењамин Ахметспахић.

Ипак, у другом полувремену, за само три минута, наш тим је сломио отпор ”црвено-црних” – погађали су у 54. и 57. минуту Милијан Ковачевић и Филип Сарић.

Овом побједом Борац је задржао бод предности испред Сарајева које има и утакмицу мање, а коју ће одиграти сутра, када у заосталој утакмици 12. кола дочекује Зрињски.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 3:1

стријелци: 1:0 Бркић (22.), 1:1 Ахметспахић (29.), 2:1 Ковачевић (54.), 3:1 Сарић (57.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: – .

БОРАЦ: Делић, Рендић, Миздрак, Макарић, Лончар (од 67. минута Тривуновић), Плавшић (од 66. минута Томић), Ковачевић (од 66. минута Врањеш), Сарић, Бркић (од 61. минута Јовановић), Дамјанић, Дивљак (од 59. минута Јанковић).

ЧЕЛИК: Зилић, Касап, Хоџић, Палачкић, Ахметспахић, Шабић (од 49. минута Салкић), Захировић, Шкаљо, Скендер (од 62. минута Халаћ), Баручија (од 49. минута Нумановић), Сивац.