Прекинут побједоносни низ – али је освојен велики бод: Квржић погодио за ”икс” против Сарајева у 90+4!

Борчев побједоносни низ у Премијер лиги БиХ прекинут је након осам утакмица, али су црвено-плави успјели да остану непоражени у дербију против Сарајева, иако су у посљедњим минутима били у резултатском заостатку.

Ајдин Хасић је у 68. минуту погодио за предност бордо тима на Градском стадиону, да би наш тим до бода одвео Зоран Квржић, поготком у четвртом минуту надокнаде!

Након што у првом полувремену није било погодака, практично на половини другог дијела бордо тим је дошао до предности.

Након једног корнера Јакова Благаића, одбрана Сарајева је отклонила опасност избацивши лопту на коју су кренула два играча Борца, Јован Нишић и Себастијан Ерера Кардона. Ниједан није успио да интервенише, до лопте је стигао Немања Анђушић који је кренуо напријед, а потом на десној страни терена упослио Ајдина Хасића који је успио да матира Милана Мијатовића.

Када се већ чинило да ће Борац након осам везаних побједа у лиги бити поражен, поентирао је десни бек нашег тима. Ерера Кардона је центрирао са лијеве стране, Хозе Рикардо Кортес упутио ударац главом који је голман Сарајева Мухамед Шахиновић одбранио, да би у наставку акције Квржић у гужви пред голом успио да ”прогура” лопту кроз ноге чувару мреже гостију и погоди мрежу.

Могао је Борац и неколико десетина секунди и раније до гола, али је Шахиновић након центаршута Јакова Благаића и ударца главом Милана Макарића одлично интервенисао.

Ипак, већ у наредном атаку Борца – био је немоћан.

Борац ће наредну премијерлигашку утакмицу одиграти у недјељу (22. октобар), када ће од 19.45 часова бити домаћин Зрињском.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:1

стријелци: 0:1 Хасић (68.), 1:1 Квржић (90+4.), стадион: Градски, гледалаца: 6500, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: Терзић, Кортес, Јокић, Квржић (Борац), Шахиновић, Зиљкић, Радовић, Мустафић, Де Оливеира, Бегановић (Сарајево).

БОРАЦ: Мијатовић, Јокић, Ћелић (од 74. минута Шушић), Граховац, Ерера Кардона, Лукић, Квржић, Чавић (од 74. минута Кортес), Терзић (од 67. минута Благаић), Нишић (од 84. минута Макарић), Хреља (од 67. минута Јуриљ). Тренер: Винко Мариновић.

САРАЈЕВО: Шахиновић, Де Оливеира, Хасић (од 88. минута Трако), Јуларџија, Бегановић, Радовић (од 81. минута Чатаковић), Солдо, Аврамовски (од 61. минута Анђушић), Ђуричковић, Зиљкић (од 61. минута Дураковић), Мустафић (од 81. минута Буљубашић). Тренер: Симон Рожман.