Мијатовић у уторак на голу Црне Горе – у сриједу бранио за Борац! Мариновић: “Доказао је колико жели да помогне!”

Фудбалери Борца ремизирали су са Сарајевом резултатом 1:1 у заосталој утакмици другог кола Премијер лиге БиХ.

Послије меча, на конференцији за новинаре, стратег црвено-плавих Винко Мариновић похвално је говорио о чувару мреже нашег тима Милану Мијатовићу, који је само 20-ак сати прије овог премијерлигашког дербија стајао на голу репрезентације Црне Горе у мечу квалификација за првенство Европе против Србије, играном у Београду.

Милан је дошао одмах послије тешке репрезентативне утакмице. Дошао је рано ујутро, у три сата, чак је послије меча у Београду био и на допинг контроли, тако да је показао један професионализам и овим путем желим да му се захвалим у своје, али и име клуба. То је један показатељ колики је професионалац и колико жели да помогне клубу – рекао је Мариновић, који је о самој утакмици рекао:

Знали смо да је Сарајево добра екипа и да нас чека тешка утакмица. Мислим да смо прво полувријеме одиграли доста добро и да нисмо дозволили Сарајеву неке опасне ситуације пред нашим голом. Ми смо у том првом полувремену имали двије-три добре прилике, била је из прекида једна. То нисмо искористили, а онда у другом полувремену, када смо имали посјед, када смо чекали ситуације да дођемо до креирања шанси или евентуално гола, направили смо ту једну грешку након прекида, гдје смо примили гол. Послије тога смо кренули по изједначење, што је оставило за посљедицу да Сарајево пријети из транзиције гдје заиста има један добар квалитет. Сигурно да са овим притиском који смо направили пред крај утакмице и играчима који су ушли дошли смо до тог изједначења. Кад погледамо све, мислим да је на крају подјела бодова реалан исход – закључио је Мариновић.

Наредни премијерлигашки меч Борац игра у недјељу, 22. октобра, када ће на Градском стадиону са почетком у 19.45 часова угостити актуелног шампиона БиХ, екипу Зрињског.