Пораз у првом четвртфиналном мечу Купа БиХ: Борац уз ”минус 3” дочекује реванш са Извиђачем

Рукометаши Борца поражени су вечерас у Љубушком од Извиђача резултатом 34:31 у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ.

Неријетко у прошлости, два тима су играла ”тврде” мечеве, на мали број голова, али овог пута то није био случај. Прво полувријеме завршено је, наиме, резултатом 17:17, а у том периоду, прецизније средином истог, Борац је остао без Саве Славуљице.

Десни бек нашег тима добио је један ударац у нос, почео је да крвари, помоћ му је одмах указана, али се до краја меча није враћао у игру, а према првим информација, ради се о прелому носне кости.

Борац је боље ушао у меч, имао у раној фази гол-два предности, али су Љубушаци у првих 15-ак минута знали да искористе Борчеве нерелизоване ”7 на 6” нападе, па су средином првог полувремена имали 11:9.

Борац се врло брзо вратио, отишао, већ смо рекли, на паузу уз ”егал”, који је потрајао до половине другог полувремена, када је Извиђач први пут стекао предност од три гола (26:23).

Послије тајм-аута Веселина Вујовића, црвено-плави су нанизали четири поготка, не дозволивши ривалу да у наредних 7-8 минута затресе мрежу, па је на семафору писали 26:27.

Финиш меча, ипак, поново је припао ”скаутима”, који су са играчем мање поентирали за 30:28 и касније мирно приведу меч крају.

У екипи Борца, највише голова постигао је Владо Драганић (8), док је Лука Перић шест пута затресао мрежу ривала.

У табору домаћих, седам голова је постигао Стјепан Јозиновић, а по шест пута су поентирали Милан Кос и Милан Вукшић.

Реванш утакмица игра се сљедеће сриједе у ”Борику”.