Рукомет

Маглај рутински апсолвиран, у сриједу против Извиђача за полуфинале Купа БиХ

Рукометаши Борца прилично лако су стигли до јубиларне, 20. побједе у Премијер лиги БиХ савладавши у Борику екипу Маглаја резултатом 38:30.

Већим дијелом првог полувремена црвено-плави су одржавали предност између три и пет голова (плус пет је било и на уласку у друго полувријеме, 20:15), осим краткотрајног периода током којег су Маглајани заостатак смањили на само два гола погоцима Едија Мехинагића и Марка Стоисављевића (13:11).

Послије три минута игре у другом дијелу, гостујући састав је поново пришао на само два корака заостатка (23:21), али је Борац успио даље да одбије тај напад и поведе резултатом 30:24, а до краја меча, уз одбране сјајног 16-годишњег Берина Бркића, предност увећа до коначних 38:30.

Највише погодака постигли су Милан Дакић и Милош Њежић, један мање је уписао Александар Милићевић, а пет Саво Славуљица, међутим један од најзаслужнијих за висок тријумф је већ поменути Бркић, рођен управо у Маглају, који је током другог полувремена уписао десет успјешних интервенција.

У наредном колу, Борчеви рукометаши ће гостовати Леотару, али их прије тога у сриједу очекује реванш утакмица четвртфинала Купа БиХ против Извиђача у Борику.

Прва утакмица, играна у Љубушком, завршена је резултатом 34:31.