Кошарка

Пораз у посљедњој утакмици у 2020. години

Кошаркаши СКК Борац 1947 поражени су вечерас од бањалучке екипе ОКК Борац Мако Принт резултатом 78:67 у посљедњој утакмици у 2020. години.

Наш тим је, послије овог пораза, на учинку од седам побједа и два пораза, а први дио сезоне закључиће још једном утакмицом против поменуте бањалучке екипе, а која ће бити одиграна накнадно.

Међутим, наша екипа, и поред пораза, заслужује похвале, прије свега јер се сусрела са огромним здравственим проблемима у најави овог меча.

Здравих и спремних било је само шест играча, а поједини су и поред повреда зглоба, ризикујући још тежу, одлучили да наступе.

Било је и оних који су, на свој захтјев, послије болести и изостанка са тренинга одлучили да помогну, а на све то, због болести је био одсутан и тренер Бојан Божић…

Домаћи састав је велику предност стекао у првом полувремену, прије свега захваљујући тројкама. Погодио их је шест, а за то вријеме, СКК Борац 1947 се није истакао у шуту за један поен (1/9).

У другом дијелу наш тим је успио да успостави теренску равнотежу, добио је преостале двије четвртине укупним резултатом 32:45, што је било довољно за частан пораз.

Најефикаснији су са 18 поена били капитен Лука Чуковић и Никола Грујић, док је Никола Даничић постигао 14.

ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ – СКК БОРАЦ 1947 78:67

(24:11, 22:11, 13:18, 19:27)

ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ: Шушњар 8, Б. Драгојевић 23, Протић, Савановић 4, Адамовић 19, Пејаковић, И. Драгојевић, Бањац, Топалић 21, Арнаут 1, Љубовић, Флорјан 2.

СКК БОРАЦ 1947: Даничић 14, Секулић 9, Секулић 2, Чуковић 18, Грујић 18, Карановић 5, Д. Гајић 1, Павић, Барбарез, Попржен, Н. Гајић.