Пораз у Љубушком, о шампиону одлучује мајсторица

О новом рукометном шампиону БиХ ипак ће одлучити мајсторица; рукометаши Борца поражени су вечерас у Љубушком од Извиђача резултатом 24:21 у другој утакмици финалне серије плеј-офа, па ће одлука о освајачу титуле бити донесена 11. или 12. јуна, када ће на истом мјесту бити одиграна трећа утакмица.

”Скаути” су цијелим током меча, предвођени вечерас сјајним голманиом Јосипом Квесићем, одржавали резултатску предност. Поменути чувар мреже већ на старту утакмице одбранио је седмерац најискуснијем у Борчевом табору Дејану Унчанину и најавио да ће ово бити његово вече.

Послије првих 30 минута, изабраници Марија Бјелиша били су три корака испред нашег тима (11:8), да би већ на старту наставка Никола Џоно својим головима одвео домаће на 13:8. Голом Рађеновића половином другог полувремена Борац је пришао на гол минуса (15:14), потом имао и напад за егал, али се након шута Унчанина поново истакао Квесић, послије чега су домаћи рукометаши поново успоставили иницијативу и до краја сусрета увећали плус за коначних 24:21.

Извиђач је тако уписао прву побједу над клубом из Господске улице у овој сезони: у првом мечу финала Купа БиХ Борац је тријумфовао у Љубушком (22:23), у реваншу је било неријешено (21:21), док је наш тим славио и послије прве утакмице текуће финалне серије (25:23).

(борац-спорт, фото: РК Борац)