Рукомет

Пораз рукометаша у дербију полусезоне: Црвено-плави имали плус пет, Извиђач тријумфовао након драме

Били су рукометаши Борца, највећим дијелом утакмице, у предности над Извиђачем у дербију петог кола Премијер лиге БиХ.

Имали су црвено-плави почетком другог полувремена вођство од пет голова (12:17), али је актуелни шампион БиХ успио да надокнади тај минус и на крају, послије драматичне завршнице, стигне до веома важног тријумфа резултатом 27:26.

Бриљирао је у овом дуелу Бјелорус Андреј Климаветс, који је чак 11 пута затресао противничку мрежу, али му је у финишу меча задрхтала рука. Један његов ударац одбранио је голман ”скаута” Алдин Алихоџић, да би 40-ак секунди прије краја, при плус један за домаће, шутирао преко гола.

Борац је практично до 50. минута био у предности, а Љубушаке је ”у животу” одржавао Ивано Павловић, који је на крају укњижио осам погодака. Управо предвођени Павловићем, играчи Извиђача су у 54. минуту први пут дошли до суфицита (24:23), када је Павловић поентирао у тренуцима када је домаћима пријетио пасиван напад.

Филип Одак је, испоставило се, на крају постигао посљедњи гол на утакмици. Десило се то на уласку у 59. минут, а Климаветс, како смо већ рекли, нажалост није успио да ”поништи” тај гол. Након његовог другог промашаја, домаћи су чували лопту практично до посљедњих секунди, Слађан Суботић је укротио један ударац, али времена да се организује нови напад није било.

Сљедеће седмице неће бити рукометних премијерлигашких утакмица због EHF недјеље, а први наредни испит Борац, који је након овог пораза пао на треће мјесто, имаће у сриједу (8. новембар), када ће у Борику гостовати Горажде.