Пораз на Грбавици, за Борац дебитовала три омладинца

Сезону у WWIN лиги БиХ Борац је завршио онако како ју је и почео – поразом на Грбавици.

У првој половини августа 2023. године, сарајевски тим је тријумфовао резултатом 2:0, док је данас било 2:1, послије погодака Александра Бољевића.

Овај меч за Борац није имао никакав резултатски значај. Црвено-плави су још у прошлом колу обезбиједили титулу тријумфом над Игманом (4:3), па је тако Винко Мариновић овај меч искористио да на терен пошаље комбиновани састав. Такође, за сениорски тим Борца у овом мечу дебитовала су три омладинца – Павле Ђајић, Синиша Ристић и Недим Керановић, којима је стратег црвено-плавих прилику дао у другом полувремену.

Црногорски интернационалац Александар Бољевић је мрежу иза леђа Марка Милошевића погађао у 19. и 30. минуту. Код првог гола, лопту је на лијевој страни изгубио Александар Субић, до ње је стигао Амер Хирош који је одиграо на 17-18 метара за Бољевића, који приземним ударцем шаље лопту у доњи десни угао Борчевог гола.

Кад је ријеч у другом голу, Абдулмалик Алџабер је на лијевој страни оставио лопту за Хироша који је центрирао, а на 6-7 метара Бољевић главом захватио лопту и послао је у мрежу.

На старту другог полувремена, Мариновић, који је на терен од првог минута послао комбиновани тим, извршио је двије измјене. На терен су умјесто Јакова Благаића и Стефана Марчетића ушли Енвер Кулашин и Јово Лукић, који су у 76. минуту креирали акцију за на крају коначних 2:1. Кулашин је оставио у шеснаестерцу домаћих једну лопту за Лукића, који је умакао чувару и лако матирао Ведада Муфтића.

Могао је Борац у финишу меча да стигне и до бода, али је у судијској надокнади Абдулмалик Алџабер послије једне гужве пред Муфтићевим голом избацио лопту са гол-линије.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Александар Бољевић (19.), 2:0 Александар Бољевић (30.), 2:1 Јово Лукић (76.), стадион: Грбавица, гледалаца: 10500, судија: Харис Халкић (Сански Мост), жути картони: Абдулмалик Алџабер, Сулејман Крпић (Жељезничар), Дамир Хреља, Стефан Фићовић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Ведад Муфтић, Стефан Радиновић, Немања Цавнић, Един Цоцалић (од 60. минута Недим Мекић), Сулејман Крпић, Амер Хирош (од 78. минута Фарис Зубановић), Семир Штилић (од 86. минута Харун Карић), Амар Дрина, Абдулмалик Алџабер, Александар Бољевић (од 86. минута Азур Махмић), Марин Галић. Тренер: Хајрудин Ђурбузовић.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Никола Пејовић, Ален Јуриљ, Стефан Фићовић (од 88. минута Недим Керановић), Александар Субић, Давид Чавић (од 84. минута Синиша Ристић), Стојан Врањеш, Јаков Благаић (од 46. минута Енвер Кулашин), Саво Шушић, Стефан Марчетић (од 46. минута Јово Лукић), Дамир Хреља (од 73. минута Павле Ђајић). Тренер: Винко Мариновић.