Пораз јуниора у Мостару

Борчеви јуниори поражени су на гостовању Зрињском, у мечу четвртог кола Премијер лиге БиХ.

Мостарци су тријумфовали резултатом 4:1, а до вођства су стигли преко Леона Лучића у 11. минуту, након што четири минута раније Антонио Араповић није погодио из пенала.

У 21. минуту било је 2:0 послије гола Анте Покрајчића, да би 11 минута касније једини гол за наш тим на овој уткамици постигао Драган Пејић.

Ипак, до одласка нма одмор, Дарко Башић је вратио ”’племичима” предност од два гола (41. минут), док је коначан резултат поставио Рино Иванковић на уласку у посљедњих пола сата меча.

Био је ово други пораз црвено-плавих у сезони након којег су на 11. мјесту са четири бода.

У сљедећем колу, наредног викенда, екипа Ранка Станаревића ће угостити бијељински Радник.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 4:1

стријелци: 1:0 Леон Лучић (11.) 2:0 Анте Покрајчић (21.) 2:1 Драган Пејић (32.), 3:1 Дарко Башић (41.), 4:1 Рино Иванковић (61.), стадион: помоћни терен стадиона ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 100, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: – .

ЗРИЊСКИ: Матеј Богдан, Филип Шакота (од 68. минута Иван Габриел Пехар), Леон Лучић (од 68. минута Филип Цвитковић), Рино Иванковић, Давид Карачић, Дарко Башић (од 58. минута Петар Јуре Иванковић), Анте Покрајчић (од 79. минут Анте Спајић), Роко Шилић (од 79. минута Роко Вучић), Лука Цвитковић (од 58. минута Мухамед Чолаковић), Борна Филиповић, Антонио Араповић. Тренер: Далибор Цвитановић.

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић (од 79. минута Лука Кнежевић), Ђорђе Бурњаковић (од 79. минута Лука Проле), Синиша Ристић (од 79. минута Андреј Крагуљ), Аимар Балић, Коста Ђудуровић (од 65. минута Јелисије Врсајковић), Драган Пејић (од 87. минута Данило Аџић), Вук Ћорић, Марко Ћетковић (од 65. минута Урош Ковачевић), Огњен Ђерман (од 46. минута Ђорђе Ботић), Дамјан Соколић. Тренер: Ранко Станаревић.