Пораз Борчевих јуниора од Младости

Јуниори Борца поражени су данас на гостовању екипи Младости из Добоја код Какња резултатом 3:1 у оквиру 22. кола Премијер лиге БиХ.

Меч је одлично почео за изабранике Зорана Драгишића, који су у 16. минуту дошли до вођства осмим овосезонским голом Дориана Курузовића. Међутим, само десет минута касније домаћи састав је стигао до изједначења, с обзиром да је досуђени једанаестерац у гол претворио Анес Хрустановић.

При неријешеном резултату отишло се на 15-минутни одмор између два полувремена, а Младост је резултатски преокрет направила након 8 минута игре, када је погодио Хамза Хечимовић. Коначан резултат постављен је у 67. минуту, када је други пенал за Младост на данашњој утакмици валоризовао Амар Бегић.

Четири кола прије краја такмичења Борчеви јуниори заузимају седмо мјесто уз 29 бодова, а у наредној рунди гостоваће екипи Жељезничара, која је другопласирана уз 15 бодова више.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 3:1 (1:1)

стријелци: 0:1 Курузовић (16.), 1:1 Хрустановић (пенал, 26.), 2:1 Хечимовић (53.), 3:1 Бегић (пенал, 67.), стадион: Луке у Високом, гледалаца: 30, судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Милојевић (Борац), црвени картон: Ђорђе Милојевић (Борац, 86. минут).

МЛАДОСТ: Какњо, Куревија, Мехић, Хрустановић (од 89. минута Чолак), Черимић (од 78. минута Кокић), Бегић, Хусић (од 89. минута Алајбеговић), Муслић, Зец, Хечимовић (од 66. минута Бајрић), Мркалић (од 83. минута Челебић). Тренер: Адмир Гога.

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Милојевић, Арсић, Амиџић (од 74. минута Вуковић), Мартић (од 46. минута Боснић), Курузовић (од 80. минута Кукавица), Турањанин, Вукобратовић, Рогић, Ескић (од 59. минута Бобић). Тренер: Зоран Драгишић.