Милутиновић донио Борцу прву побједу у Јањи

Фудбалери Борца забиљежили су јуче прву побједу над Подрињем у Јањи у првенственим утакмицама. Црвено-плави су тријумфовали резултатом 0:1, а једини гол у 83. минуту постигао је Зоран Милутиновић.

7 кола прије краја првенства Борац је задржао 12 бодова предности испред Слоге из Горњег Црњелова, која је јуче савладала Рудар Приједор на гостовању истим резултатом.

Лига за шампиона Републике Српске наставља се у сриједу, 8. маја, утакмицама 4. кола, у којем ће наш тим дочекати Жељезничар Спорт тим.

Зиљкић добио црвени картон, па се повриједио

Члан Борца Алмедин Зиљкић на јучерашњој утакмици у Јањи искључен је у 57. минуту. Наиме, крилни нападач тима из Платонове улице је добио жути картон у 38. минуту због кошкања са чланом домаће екипе Вањом Зекићем, а другу јавну опомену зарадио је у 57. минуту због играња руком приликом покушаја постизања гола. Приликом изласка са терена, Зиљкић је руком разбио стакло на улазу у службени дио стадиона и том приликом се повриједио, те је морао да буде превезен колима хитне помоћи у Бијељину. Тежина повреде биће позната у наредним данима.

ПОДРИЊЕ – БОРАЦ 0:1 (0:0)

стријелци: 0:1 Милутиновић (83.), стадион: у Јањи, гледалаца: 150, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Зекић (Подриње), Зиљкић, Си. Дујаковић, Даниловић (Борац), црвени картон: Алмедин Зиљкић (Борац, 57. минут).

ПОДРИЊЕ: Аврамовић, Мандић (од 53. минута Ракић), Зекић, Класановић, Дошло, Ђокић (од 65. минута Солдатовић), Вујић, Хаџић, Арнаутовић, Муламустафић, Гузијан (од 58. минута Мусић). Тренер: Борислав Тонковић.

БОРАЦ: Тополовић, Кујунџић (од 72. минута Жеравица), Кајкут (од 59. минута Аничић), Даниловић, Милутиновић, Си. Дујаковић, Врањеш, Рунић, Јаничић (од 21. минута Радуловић), Зиљкић, Леканић. Тренер: Дарко Војводић.