Пораз Борца на ”Пецари”: Црвено-плави пали послије првог полувремена

Фудбалери Борца нису успјели да се са гостовања у Широком Бријегу врате непоражени.

Црвено-плави су у једном од дербија деветог премијерлигашког кола уписали неуспјех, уз резултат 2:0, примивши оба гола у првих 45 минута.

Домаћин је до предности стигао у 32. минуту, када је један контранапад крунисао Бранимир Баришић, док је плус удуплао и поставио коначан резултат Боже Вукоја седам минута касније.

Послије једног центаршута са лијеве стране, штопер Борца Марко Гајић је играо руком у шеснаестерцу, а главни арбитар Ермин Сивац показао је на ”креч” одакле је Вукоја био прецизан.

Најбољу прилику да се резултатски врати у меч Борац није искористио у 64. минуту, када је Енвер Кулашин погодио стативу.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће на ”Млаквама” у Новом Граду угостити екипу Вележа.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Баришић (32.), 2:0 Вукоја (пенал, 39.), стадион: ”Пецара”, гледалаца: , судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Медић, Купрешак (Широки Бријег), Татар, Ћорић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Јосиповић, Медић, Баришић, Машић, Вукоја (од 74. минута Прањић), Кпан (од 74. минута Розић), Турковић (од 67. минута Шуто), Лукић (од 60. минута Ловрић), Муса, Ћавар, Купрешак. Тренер: Владо Хркаћ.

БОРАЦ: Ћетковић, Ћорић, Гајић, Војновић, Лукић (од 62. минута Мркаић), Спремо (од 74. минута Субић), Попара (од 74. минута Предраговић), Јуриљ (од 62. минута Нинковић), Татар, Пишчевић, Закарић (од 46. минута Кулашин). Тренер: Винко Мариновић.