Борчеви пионири успјешни у дербију: Широки Бријег савладан у Бањалуци

Пионири Борца укњижили су овог викенда шесту премијерлигашку побједу савладавши у деветом колу екипу Широког Бријега резултатом 1:0, а гол вриједан три бода постигао је Милош Лазић у 30. минуту.

Кадетска селекција доживјела је пораз резултатом 0:3. Послије ”нуле” у првом полувремену, гости су до предности стигли у 50. минута поготком Ивана Гојсиловића. Плус Широкобријежана удуплао је четири минута касније Марко Брекало, који је петнаест минута прије краја био ”кривац” за трећи гол гостију.

Борчеви пионири су након девет утакмица на трећем мјесту са 20 бодова, док су кадети шести са 13.

У наредном колу, Борац ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:0

стријелци: 1:0 Лазић (30.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: Кецман (Борац).

БОРАЦ: Рачић, Ћулум, Вишекруна, Кецман, Сопренић, Лазић (од 70. минута Ристовић), Ћусо, Благојевић, Поповић (од 56. минута Мишић), Јањић (од 68. минута Томић), Благојевић. Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Краљевић, Ћавар, К. Бошњак, Шимић, Јелић, Алпеза, Крешић (од 55. минута Билош), И. Бошњак, Видаковић, Вегар (од 36. минута Божић), Јелчић. Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 0:3

стријелци: 0:1 Гојсиловић (50.), 0:2 Брекало (54.), 0:3 Брекало (75.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Бурњаковић, Пејић (Борац), Гојсиловић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Бојандић, Соколић, Деспот, Терзић, Бурњаковић, Ћорић, Стрика (од 57. минута Стојичић), Петровић, Ђајић, Пејић, Ђудуровић (од 57. минута Мишић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Анић, Јуриљ, Тараба, Дувњак, Ј. Јелић, Гојсиловић (од 85. минута Вукоја), Г. Јелић (од 82. минута Микучић), Брекало, Краљевић (од 90. минута Красић), Пуљић (од 90. минута Спајић), Крајина. Тренер: Иван Квесић.