Полусезона завршена поразом у Широком Бријегу

Јесењу полусезону јуниори Борца завршили су поразом резултатом 3:1 на гостовању Широком Бријегу, са којима је наш тим у првом колу, у Бањалуци, ремизирао без постигнутих погодака.

Домаћин је до предности стигао у 24. минуту голом Јосипа Кујунџића, док је након пет минута игре у другог полувремену плус удвостручио Иван Гргић. Наду ”црвено-плавима” да у СЦ Муса – Карачић вратио је седам минута касније Дејан Јаворац, али је све постало познато у првом минуту судијске надокнаде, када је трећи гол за домаће постигао Даниел Лукић.

Борчеви јуниори тренутно су на петом мјесту уз 26 бодова, али и даље не знају да ли ће прољећми дио сезоне дочекати на тој или на позицији испод. Зависи то од окршаја Вележа и Сарајева, који је заказан за 13. новембар. Уколико гостујући састав остане непоражен, прескочиће ”црвено-плаве”.

Јуниори Борца лоше су ушли у полусезону – стигли су само до једног бода у прва два кола, на којима су били домаћини (Широки Бријег 0:0 и Зрињски 1:3).

Услиједио је потом скоро па перфектан низ – на наредних десет утакмица уписано је осам побједа, али су утисак покварили резултати на посљедња два кола (порази од Младости 2:0 и Широког Бријега 3:1), те је пропуштена шанса за знатно бољи пласман.

Иначе, други дио сезоне почиње 3. марта, утакмицама четвртфинала омладинског Купа БиХ.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Кујунџић (24.), 2:0 Гргић (50.), 2:1 Јаворац (57.), 3:1 Лукић (90+1.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 30, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Милетић (Широки Бријег), Тахрић, Латиновић, Амиџић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Пуљић, Виштица, Гргић (од 77. минута Тадић), Ласић, Зовко (од 46. минута Мустапић), Кујунџић (од 53. минута Ивош), Лукић, Сесар, Мартић, Крешић, Токић (од 46. минута Милетић).

БОРАЦ: Дамјановић, Милојевић, Латиновић, Орашанин, Амиџић (од 89. минута Кукавица), Кујунџић, Вујмиловић, Турањанин, Бобић (од 46. минута Јаворац), Тахрић (од 53. минута Лугоња), Боснић.