”Покер” Борца у Модричи за једно полувријеме – 0:4 против Слоге за нови клупски рекорд!

Фудбалери Борца рутински су одрадили посао у Модричи против Слоге Меридиан.

На стадиону ”Др Милан Јелић”, у оквиру 16. кола, црвено-плави су савладали Добојлије резултатом 0:4 и направили велики корак ка освајању јесење титуле!

Била је ово, иначе, 15. лигашка утакмица у низу у којој Борац није осјетио горчину пораза, чиме је постављен нови клупски рекорд у бх. елитном рангу!

Меч је одигран по веома тешком терену. Цијелим током првог полувремена падала је обилна киша која је натопила травнату подлогу па се лопта веома тешко кретала. Ипак, и поред тога је наш тим успио да постигне чак четири поготка у првом дијелу и већ до паузе отклони све дилеме око коначног исхода.

Играчи које предводи Владо Јагодић нису ове јесени испустили ниједан бод на домаћем терену, али су ове суботе били немоћни у окршају са ”распуцаним” пуленима Винка Мариновића, који су стигли до предности у 9. минуту, ”бомбом” Себастијана Ерере Кардоне из слободног ударца. Плус је удвостручен девет минута касније, када је након корнера Јакова Благаића са лијеве стране, Јово Лукић ударцем главом матирао Иљу Гучмазова.

Било је у 28. минуту 0:3 – након једног ударца са дистанце, лопта је погодила у главу дефанзивца Слоге Бојана Батара, а руски голман није успио да је ухвати, већ му је исклизнула из руку и завршила у мрежи.

Сјајно полувријеме комплетирано је у 39. минуту, када је Борчев капитен Срђан Граховац шутирао из даљине и погодио доњи лијеви угао Слогиног гола.

Главобољу након овог дуела, ипак, задаје повреда још једног голмана Борца. Приликом једног испуцавања лопте, у 33. минуту, повриједио се Бојан Павловић, придруживши се на листи повријеђених Николи Ћетковићу и Милану Мијатовићу. На гол је тако морао 20-годишњи Давид Стјепановић, који је ове суботе дебитовао у Премијер лиги БиХ, али не и у дресу Борца јер је крајем августа бранио у Горњом Подградцима, у оквиру шеснаестине финала Купа Републике Српске.

До краја полусезоне Борац ће одиграти још двије утакмице – против Звијезде 09 и Посушја, а оба ће бити одиграна на гостујућим теренима.

СЛОГА МЕРИДИАН – БОРАЦ 0:4

стријелци: 0:1 Ерера Кардона (9.), 0:2 Лукић (18.), 0:3 Гучмазов (аутогол, 28.), 0:4 Граховац (39.), стадион: ”Др Милан Јелић” у Модричи, гледалаца: 150, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Фићовић, Макарић (Борац).

СЛОГА МЕРИДИАН: Гучмазов, Шиповац, Бербић (од 46. минута Перковић), Баранов (од 84. минута Шешлак), Милојевић, Попара (од 64. минута Тахрић), Батар, Мрзић (од 64. минута Боснић), Н. Дујаковић (од 64. минута Баштић), Милановић, Квесић. Тренер: Владо Јагодић.

БОРАЦ: Павловић (од 33. минута Стјепановић), Јокић (од 46. минута Шушић), Ћелић, Јуриљ, Граховац (од 72. минута Фићовић), Ерера Кардона, Лукић (од 46. минута Макарић), Квржић (од 46. минута Хреља), Чавић, Благаић, Нишић. Тренер: Винко Мариновић.