Пионири и кадети тријумфовали над Посушацима

Пионири и кадети Борца тријумфовали су над Посушјем у утакмицама 18. кола.

Млађа селекција је ривала са ”Мокрог Доца” савладала резултатом 2:0, а голове су постизали Андрија Пејаковић у 24. и Никола Тешић у 65. минуту.

Кадети су били још убједљивији, уписавши побједу резултатом 4:1. Стигли су црвено-плави до предности у 10. минуту голом Милоша Лазића, а послије четири минута наставка, вођство је удуплао Вукашин Гостимировић.

Десет минута касније, Марко Томић је смањио на 2:1, али је Борац до краја меча, преко Драгана Пејића, постигао још два поготка (76. и 89. минут) и на крају укњижио увјерљив тријумф.

Прије одласка на зимску паузу, Борчеви омладинци ће у сриједу (6. децембар) гостовати Широком Бријегу у заосталим мечевима 12. кола, а потом 9. децембра укрстити копља са Тузла ситијем, такође на гостујућем терену, у оквиру посљедњег, 19. кола.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 2:0

стријелци: 1:0 Пејаковић (24.), 2:0 Тешић (65.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Савановић (Борац), Кевиљ (Посушје).

БОРАЦ: Бобар, Нежић (од 50. минута Ђурашиновић), Кецман, Предојевић, Станимировић, Тешић, Декет (од 67. минута Тајисић), Марјановић (од 50. минута Бркић), Пејаковић (од 67. минута Бркљач), Савановић (од 67. минута Слијепчевић), Терзић. Тренер: Асмир Авдукић.

ПОСУШЈЕ: Лончар (од 60. минута Бегић), Бешлић, Ф. Јукић (од 36. минута Думанчић), Кевиљ, Багарић, Сабљо (од 50. минута Г. Резо), Топић (од 60. минута Ландека), П. Јукић, Ковач (од 57. минута И. Јукић), Башић (од 57. минута Р. Јукић), М. Резо. Тренер: Иван Ореч.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 4:1

стријелци: 1:0 Лазић (10.), 2:0 Гостимировић (49.), 2:1 Томић (59.), 3:1 Пејић (76.), 4:1 Пејић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 20, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Сопренић, Благојевић (Борац), А. Галић (Посушје).

БОРАЦ: Рачић, Ср. Мишић (од 77. минута Павковић), Вишекруна, Ћусо, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћорић (од 86. минута Богојевић), Гостимировић, Пејић, Лазић (од 77. минута Ђудуровић). Тренер: Милан Озрен.

ПОСУШЈЕ: Ковач, Л. Јукић (од 74. минута Рајич), Ј. Бешлић, А. Бешлић (од 84. минута Р. Галић), Башић (од 84. минута Петрић), Р. Јукић, А. Галић, Думанчић, Томић, Ширић (од 77. минута Михаљ), Ребић (од 74. минута Ерцег). Тренер: Филип Зовко.