“Поједини играчи играју ”приватну” утакмицу, а то је недопустиво!”

Фудбалери Борца поражени су синоћ од Црвене звезде резултатом 3:0 у посљедњој контролној утакмици пред старт нове сезоне.

Стријелци за Београђане били су Срђан Спиридоновић у 15, Вељко Николић у 54. и Андрија Радуловић у 89. минуту, а управо је тај посљедњи гол Звездиног омладинца највише заболио тренера Јагодића.

Морам да кажем да нам је ово добра опомена у право вријеме. Честитам Звезди на заслуженој побједи, захваљујем се на гостопримству и свему ономе што су нам пружили. Оно што у овом тренутку могу рећи, без неке детаљније анализе, јесте да нисмо одиграли како смо се договарали и зато кажем да је боље што се сад десило јер је страшно велика опомена, поготово овај трећи гол. Љут сам само због тога. Лакше бих поднио пораз да се није десио тај трећи гол. Ми смо само у отварању утакмице били досљедни ономе што смо се договорили, а то је да високо изађемо на Звезду, да не дозволимо да дођу у нашу трећину па играју кратки пас што раде веома добро. Ми смо нажалост послије десет минута попустили, примили смо гол гдје су нам се практично ”ушетали”. Тачно је да је то Звезда, али ја сам очекивао више и мислим да нам ова утакмица отвара очи, у много детаља.

Јагодићу је засметало што поједини играчи, наводно, ”играју ”приватну” утакмицу”, што је, како истиче, недопустиво.

Ми смо показали прије ове утакмице, у јаким мечевима, да имамо квалитет, али мислим да је неколико играча играло ”приватну” утакмицу, а то не могу да дозволим. Похвалио бих да је остало 2:0 јер смо први и други гол примили идентично, али не могу из разлога што смо ми данас јасно дали до знања и јавности, али и себи самима, да нам је ово завршни тест за оно што нам слиједи у Европи. Јасно сам послије Чукаричког рекао да је та утакмица, али и она против Рудара, тест за првенство. Звезда је јака, то је тачно, али мислим да ми имамо много више квалитета и могућности него што смо одиграли у овој утакмици. Понављам, похвалио бих да је остало 2:0 јер сам на паузи тражио максималну озбиљност и жељу да уведемо утакмицу у неизвјесност. Ми смо промашили двије изгледне прилике у другом полувремену, а онда допустили да нас противник нокаутира. То је недопустиво – рекао је тренер Борца.

”Црвено-плави” су се данас вратили у Бањалуку, а прву званичну утакмицу одиграће у суботу, 1. августа, када са почетком у 18 часова дочекују Младост у првом премијерлигашком колу.

(борац-спорт, фото: MN Press)