Пјуник ”преписао” од Балтике – други пораз Борца у Анталији

Фудбалери Борца поражени су резултатом 2:0 и у другој контролној утакмици на припремама у Анталији.

Након Балтике из Калињинграда, црвено-плаве је овим резултатом савладао и Пјуник, најтрофејнији клуб у историји јерменског фудбала и тренутни лидер тамошњег шампионата.

До предности је тим из Јеревана стигао у 25. минуту, када је Марка Милошевића, након центаршута са лијеве стране, матирао некадашњи првотимац сарајевског Жељезничара Лука Јуричић.

Био је то резултат првог полувремена, у којем Борац није приказао много тога, да би у наставку црвено-плави изгледали много живље на терену. У првих 15-ак минута другог дијела запријетили су ривалу у пар наврата, али су потом поклекли у 64. минуту, када је један контранапад Пјуника крунисао Едгар Малакјан.

Имао је Борац, недуго након тог поготка, двије стопостотне прилике за постизање гола, преко Давида Вуковића и Александра Субића, али је мрежа Пјуника данас ипак остала нетакнута.

Трећи контролни меч на припремама у Турској Борац ће одиграти у петак (2. фебруар), када ће укрстити копља са Тиролом, аустријским бундеслигашем.

БОРАЦ: Милошевић, Квржић, Ћелић, Шушић, Ерера Кардона, Граховац, Нишић, Чавић, Благаић, Јуриљ, Лукић. Још су играли: Кулашин, Марчетић, Ђекић, Пејовић, Субић, Терзић, Фићовић, Врањеш, Вуковић.