Борац поражен у првој контролној утакмици у Турској

Фудбалери Борца поражени су резултатом 2:0 у дуелу са Балтиком из Калињинграда, у првој утакмици у склопу припрема у Анталији.

Претпосљедњи тим руске Премијер лиге до тријумфа је стигао погоцима Анхела Енрикеза у 50. и Владислава Лазарева у 83. минуту. Чилеанац је пет минута по уласку у игру затресао црвено-плаву мрежу, намјестивши се на ударац са 18 метара од гола и пославши лопту у доњи лијеви угао гола на којем је до 60. минута стајао Марко Милошевић.

У посљедњих пола сата прилику је добио Бојан Павловић, који је савладан седам минута прије краја. Са лијеве стране је центрирао Роберто Фернандез, а пред голом Борца најприсебнии је био Лазарев.

Између два поготка руског тима, Борац је пропустио да реализује двије добре прилике. Прво је Стојан Врањеш у 57. минуту шутирао тик поред стативе намјестивши се на шут са 20-ак метара искоса са десне стране, да би у 77. минуту Милан Макарић послије једног контранапада изашао сам испред голмана Балтике Евгенија Латишонока, који крајњим напором избацује лопту изнад пречке.

Други контролни меч Борац ће одиграти у понедјељак, 29. јануара, када ће укрстити копља са Пјуником из Јеревана, најтрофејнијим клубом из Јерменије.

САСТАВ БОРЦА

Прво полувријеме: Милошевић, Квржић, Ћелић, Шушић, Ерера, Граховац, Терзић, Благаић, Чавић, Вуковић, Лукић. Тренер: Винко Мариновић.

Друго полувријеме: Милошевић (од 60. минута Павловић), Јуриљ, Пејовић, Јокић, Субић, Фићовић, Нишић, Кулашин, Врањеш, Хреља, Макарић.

(борац-спорт, фото: МОНДО)