Пионири за 13 минута сломили отпор Витеза

Пионири Борца савладали су данас екипу Витеза на гостујућем терену резултатом 0:3 у оквиру 5. кола Премијер лиге БиХ и изједначили се, са 12 освојених бодова, са Сарајевом и Жељезничаром, који заузимају прве двије позиције и који сутра одмјеравају снаге у међусобном дуелу.

Изузетно нападачко расположење и данас је показао Леонтије-Лука Драгољић, који је на претходне двије утакмице, против Младости у Добоју и Жељезничара у Бањалуци, постигао 4 гола. Споменути Драгољић два пута је у данашњем окршају погодио мету, и то у 40. и 52. минуту, а коначан резултат, само минут касније, поставио је Данијел Шунић.

У наредном, шестом колу, Борчеви пионири ће у дербију гостовати селекцији Сарајева.

ВИТЕЗ – БОРАЦ 0:3 (0:0)

стријелци: 0:1 Драгољић (40.), 0:2 Драгољић (52.), 0:3 Шунић (53.), стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 30, судија: Јасмин Варупа (Травник), жути картони: Пушкар (Борац).

ВИТЕЗ: М. Лујић (од 62. минута Карић), Дрмић (од 64. минута Володер), Гарић (од 64. минута Билетић), Ф. Лујић, Хидић, Стипановић, Бадров, Бонић, Петровић (од 62. минута Ливанчић), Вујевић, Павловић (од 51. минута Кокоровић).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Василић, Јовашевић, Каменчић (од 55. минута Дујаковић), Малбашић (од 59. минута Рачић), Пушкар (од 57. минута Мариновић), Шупук, Вуковић (од 49. минута Даничић), Шунић, Драгољић (од 57. минута Јотић).