Михајло Амиџић трасирао пут ка четвртој премијерлигашкој побједи

Стопама пионира, који су успјешно апсолвирали гостовање Витезу, кренули су и кадети Борца, који су домаћу селекцију савладали резултатом 1:3 за четврту овосезонску побједу и “поравнање” на врху табеле са Сарајевом и Слободом са 12 бодова након непотпуног петог кола.

На одмор између два полувремена отишло се при минималној предности црвено-плавих с обзиром да је у 34. минуту голмана домаћих Рамљака савладао Михајло Амиџић, постигавши свој дебитантски гол у кадетској Премијер лиги БиХ. у 46. минуту Витез је стигао до изједначења поготком Филипа Перића, међутим само девет минута послије својим другим голом предност Борцу враћа Амиџић, да би у 60. минуту све дилеме око исхода отклонио Милан Божичковић.

У шестом колу кадети Борца гостују селекцији Сарајева.

ВИТЕЗ – БОРАЦ 1:3 (0:1)

стријелци: 0:1 Амиџић (34.), 1:1 Перић (46.), 1:2 Амиџић (55.), 1:3 Божичковић (60.), стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 30, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Јосиповић (Витез).

ВИТЕЗ: А. Рамљак, Хрустић (од 41. минута Кафадар), Јосиповић (од 57. минута Сучић), Ловриновић, Хидић, Ваљан (од 73. минута Бошњак), Ивош, Ђотло (од 78. минута Варупа), Перић, Вујевић, М. Рамљак.

БОРАЦ: Вуковић, Гајић (од 56. минута Јовић), Кујунџић, Милојевић, Арсић, Рогић (од 60. минута Латиновић), Амиџић (од 69. минута Божић), Грубор, Вуковић (од 56. минута Стојичић), Солдат, Божичковић.