Пионири тријумфовали над Сарајевом голом у надокнади другог полувремена, Декет двоструки стријелац!

Пионири Борца тријумфовали су над Сарајевом, премијерлигашким лидером, поготком у надокнади другог полувремена!

На помоћном терену Градског стадиона, у заосталој утакмици 13. кола, Сарајево је стигло до предности голом Сердара Бихорца у 27. минуту, али је само минут касније одговорио капитен Борчевих пионира Матеј Декет, који је у другом минуту надокнаде другог дијела одвео Борац до велике побједе.

Наставио је тако Декет са сјајним партијама у овој полусезони, с обзиром на то да је, закључно са данашњим, стигао до бројке од 26 голова!

Кадети су у својој утакмици поражени резултатом 0:2, а стријелац оба гола за Сарајлије био је Кенан Врбан, у 61. и 90+5. минуту.

Борчеви пионири су након ове побједе на 34 бода, те су тренутно петопласирани након 16 одиграних мечева. Кадети су другопласирани са 35.

У субпту (2.12.) ће Борчеви пионири и кадети ће у оквиру редовног, 18. кола угостити селекције Посушја. Утакмице се играју од 12.30 и 14.30 часова.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:1

стријелци: 0:1 Бихорац (27.), 1:1 Декет (28.), 2:1 Декет (70+2.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Велибор Гиговић (Требовљани), жути картони: Голић (Борац), Бихорац, Пита (Сарајево).

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Кецман, Предојевић, Станимировић, Декет, Пејаковић, Савановић (од 51. минута Тешић), Голић, Терзић, Вучковац (од 67. минута Марјановић). Тренер: Асмир Авдукић.

САРАЈЕВО: Захировић, Бихорац (од 56. минута Зећо), Башагић (од 51. минута Видовић), Лето (од 43. минута Амел Сирћо), Перић, Пита, Кошпо, Фејзић, Хусовић, Амер Сирћо (од 56. минута Орман), Муминовић. Тренер: Елвис Садиковић.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:2

стријелци: 0:1 Врбан (61.), 0:2 Врбан (90+5.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Ћорић (Борац), Реџић, Мехмедовић (Сарајево).

БОРАЦ: Рачић, Ср. Мишић (од 46. минута Балаћ), Лајић (од 78. минута Антешевић), Ћусо, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћорић, Павковић, Пејић, Ђерман (од 46. минута Ђудуровић). Тренер: Милан Озрен.

САРАЈЕВО: Алета, Врбан, Тука, Реџић, Градишић (од 15. минута Тимотија (од 89. минута Ћосић)), Захировић, Соколовић, Бошњо, Шабић (од 89. минута Омеркић), Брачковић, Церић (од 64. минута Дедовић). Тренер: Милан Муминовић.